| b3nYy a întrebat:

Am un laptop HP pavilion dv7 4263cl si as vrea sa stiu daca se poate face upgrade, adica vreau sa imi pun i7. fundita. raspundeti doar cei care aveti experienta si stiti sigur.ms.

Răspuns Câştigător
| i86e2 a răspuns:

Laptop-ul de care vorbesti are un procesor AMD, care e pe un socket diferit de orice procesor Intel, deci daca vrei upgrade, va trebui un procesor AMD pe acelasi tip de socket. Cand pui intrebari d-astea, ar trebui sa stii exact ce tip de procesor ai. Chiar daca e sa pui un procesor mai bun pe acelasi socket, nu e deloc usor.

| b3nYy explică (pentru i86e2):

Multumesc..greseala mea. nu am fost atent.

1 răspuns: