| Kaczyński_Danuta_1999 a întrebat:

Am un mare "of". Totul era bine si frumos, facusem si un an jumate de relatie, iar a doua zi mi-a zis ca ne despartim pentru ca "crede ca nu mai are sentimente" desi imi facea multe declaratii. Am observat ca devenise mai rece cu mine de cand a dat de un nou grup de prieteni. Mi-a propus sa ramanem prieteni pentru ca vrea sa mai vorbim si sa vada cum mai sunt si mi-a zis ca momentan nu vrea o relatie din nou cu mine, insa pe viitor daca simte ca o sa fie potrivit si o sa ma trateze bine, poate va fi. Am crezut initial ca place pe altcineva dar mi-a zis ca daca era asa, ma anunta, doar ca nu se stie pe viitor ce se poate intampla. Ajutati-ma va rog, nu e pruma data cand pleaca, dar mereu cand pleca era pentru ca altii interveneau intre noi, ba maica-sa, ba niste prieteni care l-au abandonat, dar pentru un oarecare motiv simt ca poate se intoarce. Nu stiu ce sa fac, vreau sa-l cuceresc inapoi, doar pe el il vreau, nu stiu de ce ma simt asa pentru ca nu eram genul asta de persoana obsedata, doar ca nu mai pot fara el, mi se pare ca avem o conexiune ft inalta si la nivel spiritual si il vreau inapoi, doar pentru mine. Am fost mereu in momentele grele pentru el, m-a si sarutat de despartire, ajutor. Facem acelasi sport impreuna, iar zilele trecute a plecat mai repede pentru ca l-am ignorat si s-a dus in unul din locurile noastre si am simtit ca e acolo, asa ca am plecat si eu dupa o perioada, am luat-o pe drumuri separate doar ca m-a simtit si s-a intors de 2 ori sa vada daca chiar sunt eu. Mi-e frica sa nu placa pe altcineva si doar sa ma minta frumos, nu mai pot.

1 răspuns:
| AnoniM3105 a răspuns:

Am fost în aceeași situație. Dupa despărțire simțeam ca nu mai există nimeni, ca el este sufletul meu pereche. In timpul relației (desi nu a fost la fel de lunga ca a ta) am avut perioade in care nu ne vedeam din cauza mamei lui, care nu era de acord sa petreacă prea mult timp cu mine. Prietenii lui aveau mereu prioritate. Când am discutat lucrurile astea, a spus ca el nu renunță la prietenia pe care o are cu ei, ca i au fost mereu alaturi. Nici nu i am cerut asta. Dupa ce ne-am despărțit am stat si am plâns non stop si eram sigura ca o sa ne împăcăm. Acum 4 luni mi am întâlnit actualul iubit, suntem împreună de 2 luni si jumătate si nu s-a întâmplat nici măcar odată sa și aleagă prietenii in locul meu, părinții lui nu sunt foarte fericiți ca e cu mine, dar pentru el nu contează asta. Despărțirea de fostul a fost cel mai bun lucru care mi s-a întâmplat, pentru ca altfel nu aflam cum e sa fii prioritatea cuiva. Nu merita sa speri la o împăcare. Speră la o persoană mai buna, care o sa te aleagă indiferent de situație si care o sa fie langa tine mereu. happy