| anonim_4396 a întrebat:

Am un ps2 slim si am am auzit ca acest tip de consola e foarte sensibil la praf, asa ca va rog daca stie cineva metode sa sterg praful din el sau cum sa-l pastrez in cele mai bune conditii, sa-mi spuneti, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Vyktor_6375 a răspuns:

Salutare! din câte știu eu modelul slim e puțin cam prea sensibil. Eu nu ți-aș sugera să deschizi consola dacă nu știi ce e înăuntru. Tot ce poți să faci este să ștergi consola cu o cârpă uscată, fără apă sau soluții. Dacă totuși vrei să faci mai mult ți-aș sugera să dai consola pe mâinile cuiva care se pricepe. Eu cunosc un tip, în care am încredere până în pânzele albe. Lucrează pe console de o viață și e un adevărat profesionist. I-am trimis consola pentru a mi-o repara cu tot cu bani și am primit-o înapoi în stare perfectă și funcțională și CURĂȚATĂtongue nu mai țin minte site-ul omului de lucru dar id-ul lui de mess e geo_dumi6. Il cheama george dumitrescu are vreo 28 de ani si cand ii dai add scrie la mesaj probleme consola ps2 slim...intra in discutie cu el, vezi daca iți inspiră încredere și dacă vrei săi trimiți consola prin curierat sa vadă ce-i cu ea. Eu am trimis la omul ăsta de 2 ori consola ps2 plus x-boxu și sunt safe si functionale sper să te ajute. app emailul e geo_dumi6@yahoo.com prin extensie)