| alexa03 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S Advance si nu imi mai primeste cartela. Cat ar costa sa schimb slot-ul sim?

2 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Oare nu ne-am vazut azi in spate la mm, in bm? daca esti fata pe care am vazut-o la rep telefoane azi, eu nu cred ca trebuie sa-l schimbi pentru ca s-a miscat in afara unul dintre piciorusele cu care face contact sau s-a blocat siguranta. in acest caz trimite-mi un mesaj sa vb.
daca nu, scuze pentru comfuzie.

| Xpressurself a răspuns:

Http://www.ebay.co.uk/......sch/i.html

sau

http://offer.alibaba.com/......ade/search

aici se pare ca preturile sunt mici. trebuie verificat insa exact modelul. fara sa vad telefonul tau nu-ti pot spune sigur. eu am cautat orientativ.
acum depinde la cat le vind cei care repara telefoane si cat cer pentru manopera.
mie mi-a cerut 60 de lei pentru o baterie HTC desire, nu era noua si in plus s-a stricat pe loc inainte sa mi-o dea:)
mi-am cumparat eu una noua de pe net cu garantie la 53 de lei, transport inclus in pret. bateria m-a costat 37 de lei
asadar un pret sigur nu exista dar daca iti comanzi tu piesa in cazul in care chiar e defecta s-ar putea sa iesi pana in 40 de lei...sau nu :)
in Romania fan curier ia 16 lei pentru chestii de astea usoare.