| MonicutZZa a întrebat:

Am un vis pentru care imi doresc enorm sa lupt, pentru care muncesc si ma rog. Acum s-a ivit o sansa, poate singura pe care o voi avea, insa trebuie sa merg in Bucuresti, iar parintii nu ma lasa. Simt ca mor! Nici nu puteam sa visez ca se va ivi o sansa atat de mare in timp atat de scurt, iat eu o pierd. De cand am aflat ca nu pot sa lupt pentru visul meu plang in continuu. Ajutati-ma!

20 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Daca iti doresti un lucru foarte mult, nu te lasa lupta pana il vei obtine sa nu regreti apoi ca nu ai incercat macar.Analizaza situatia vezi daca se merita cu adevarat. care sunt avantajele si dezavantajele.

Eu am o vorba nu stiu cat de bine este ca gandesc asa, dar asa m-am obisnuit: "Lupt pentru a-mi indepinii orice vis, chiar daca va trebui sa calc pe cadavrewinking ". Nu stiu, Think Twice!winking

| Marii a răspuns:

Explica-le parintilor sa te lase sa-ti implinesti visul, oricare ar fi el, intreaba-i daca ei au avut vreodata un vis, daca spun da, intreaba-i daca au mers pana la capat pentru a-l realiza.
Ce parinti sunt daca nu-si lasa copilul sa faca ce-si doreste?

| MisterKat a răspuns:

Daca ai un vis, un tel, un ideal. trebuie sa lupti foarte mult pentru el! Asa ca nu te lasa impedicata de oameni, fa ce trebuie si ce simti ca trebuie sa faci! Mult Succes!

O zi buna!

Daniel.

| ΔH a răspuns:

Ne poti zice despre ce vis e vorba?
Probabil are legatura cu faptul ca nu te lasa sa te duci la Bucuresti.

| amaadina a răspuns:

Du`te la Bucuresti si lupta pentru. visul tau...winking
Cat despre parintii tai... confused incearca sa-i lamuresti ca esti cu capul pe umeri...intreaba`i ce`ar face daca ei ar fi in locul tau.happy

| MonicutZZa explică:

Da, toti vreti sa aflati visul dar nu pot sa-l spun. Mi-e teama sa nu radeti de el. N-ati fi primii...sad crying Pentru mine e important dar altii nu inteleg

| MonicutZZa explică:

Bine foarte bine imi doresc sa devin cantareata dar ceva Disney iar pe 14 octombrie este o preselectie Disney dar e la Bucuresti. Fericiti? Sunteti liberi sa radeti sad sad

| MonicutZZa explică:

Nu, nu e vorba de bani. Evorba despre faptul ca le e lene sa ma duca la Bucuresti

| MonicutZZa explică:

Nu-s mare am abia 12 ani, dar acum cred ca o sa spui ca sunt prea mica si o sa treaca nu trebuie sa plang pentru chestii din astea dar eu chiar imi doresc asta nu pot trai stiind ca nu o sa se indeplineasca. daca nu ma duc nu voi mai avea o asa sansa

| MonicutZZa explică:

O zi

| thizizme a răspuns:

Pai care e visul tau? Ce trebuie sa faci la Bucuresti? De ce nu te lasa sa te duci? Daca te insoteste mama sau/si tata tot nu te lasa? Ei stiu despre visul tau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Monikaaaaa,
Wake up, care-si visu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In raport cu visul tau iti dam si raspunsuri monika, daca vii pentru o operatie de marire a sanilor, este ok, eu te inteleg, parintii poate nu pentru ca n-au fonduri sau mai stiu eu ce, vezi daca raspund aiurea pentru ca nu stiu motivul, este intrebarea fara rost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vad de ce as rade, este interesant dar probabil mamei nu-i convine pentru ca esti prea mica nu ai terminat scola si cine stie ce-oi face pe aici si pe urma s-ar putea sa nu fie fonduri pentru asa ceva, completeaza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cati ani ai, dupa construirea frazelor esti destul de mare, singura cu trenul nu poti sa vii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-as putea ajuta dar iti dai seama ca mama ta nu te poate trimite singura, cat dureaza concursul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok. dar daca nu spui care e visul nu primesti ajutor!
PS: Sper ca nu vrei si u sa joci in filme porno...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Monica a raspuns care-i visul ei cititi postarile!

| miha92_9353 a răspuns:

Buna monica depinde de visul tau .despre ce e vorba .si daca e sigur ceea ce vei face tu acolo. Daca esti sigura ca trebuie sa mergi du-te si incearca-ti norocu, Daca nu-i ceva sigur mai bine nu merge s-ar putea sa fie o teapa. te pup. papa

| cam_3811 a răspuns:

Si parintii mei au stat in calea plecarii mele la facultate la Tg Mures. Am ramas aici in Galati... sunt trista din cauza asta si cred ca era mai bine daca ma lasau. Multi prieteni buni de.ai mei pleaca si ei la Bucuresti, Cluj, dar eu "nu am voie". Cateodata parintii iau decizii care nu sunt foarte reusite..dar..totusi daca exista o speranta sa poti pleca, lupta in continuare, adu argumente, insista si poate va fi cum iti doresti. Succes!