| dulshe a întrebat:

Am vazut ca acum nu se mai poate scrie incorect pe TPU, dar mie foarte greu sa scriu corectsad? ce se poate intampla daca nu scrii corect?

Răspuns Câştigător
auran
| auran a răspuns:

Eu as bloca acei utilizatori, pentru ca nu mi se pare corect si nici de bun simt

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De ce ti-e foarte greu? Ai abandonat scoala, nu esti de nationalitate romana, sau ce? Sincer, mie mi se pare lipsa de respect fata de cititor. Ziceai undeva ca primesti raspunsuri rautacioase. Stii cum gandesc eu cand vad o intrebare scrisa ca asta de mai sus, fara cratima si cu daca? Ca utilizatorului care a pus-o nu-i pasa de cititor nici cat sa scrie corect, ca nu si-a dat nici un interes, ca a pus intrebarea desconsiderandu-i complet pe cei care i-ar putea raspunde. Si daca tu iti bati joc de mine, eu de ce sa nu fiu rautacioasa. Nu uita un lucru: daca ceri respect, fii sigura ca il si oferi. De ce crezi tu ca timpul tau e mai pretios ca al meu? Ca eu am mai mult timp ca tine si ma pot chinui sa-ti citesc de 10 ori intrebarile pana inteleg ce scrii, dar tu nu ai destul timp sa le scrii romaneste. Ziceai undeva ca la scoala scrii corect. Sincer, nu cred, dupa cum scrii, aveam impresia ca nu te duci la scoala, ca dintr-un motiv oarecare ai abandonat-o in clasele primare.
Nu mai fi asa de pretentioasa cu altii si complet nepretentioas cu tine. In primul rand daca nu ceri mult de la tine, n-o sa ajungi departe, o sa te plafonezi si o sa pierzi in viata. In al doilea rand, cere intotdeauna de 10 ori mai putin decat oferi, altfel oamenii te vor abandona pe motiv de egoism si nepasare.
Sper sa nu te superi pe mine, ti-am dat cateva sfaturi cu buna intentie. Si sa stii ca daca alegi sa ignori, vei fi ignorata.

| psiholoaga a răspuns:

No god, dar tu tot asa scrii 'scrii'? Tot cu un singur 'i'? Eu nu am o problema cu oamenii care corecteaza, e chiar util gestul asta, dar sa nu faca greseli gramaticale ei insisi. Si MAI ALES in mesajul in care atrag atentia. E penibil.

| Parintele a răspuns:

Auzi, dar la scoala tot asa scrii? cu "k" etc?

| Parintele a răspuns:

Ai treptate psiholoaga..scuze..uite si i-ul lipsa "i" sa nu raman datorhee hee

| Sara a răspuns:

Deci eu am pus ieri o intrebare despre aceste nereguli din limba romana ca ne au invadat termenii dp net laughing si uite de azi s a schmb. oare sunt eu de vina?smug mi ar place sa stiu ca da.

| dulshe explică:

Grim sa stii ca nu team intrebat cand trebuie sa sciu si eu romaneste, pe zi ce trece incepe sa pare oameni pe TPU fara bun simt, am pus o simpla intrebare si nu mi-ai dat un raspuns folositor

| dulshe explică:

Uneori scriu prea repede ca nu prea am timp mult de stat pe internet, dar stati voi linistiti, k la scoala scriu corect, nu va mai ingrijorati atatbig grin

| dulshe explică:

Nu ma refer la tine psiholoaga

| moonY a răspuns:

Uite ca tu ai scris "daca" si nu ti s-a intamplat nimic.

| andi a răspuns:

Nimik

| andi a răspuns:

Esti foarte fitoasa, si poti sa stai departe de tpu dak asta crezi, iar daca iti dau unele persoane raspunsuri nefolositoare e ca asta crezi tu, iar ca nu raspunzi la ele e ca nu ai cei 7 ani de acasa. nu meriti nimik

| kh1ss a răspuns:

Nu stiu ce se intampla... dar am inceput sa ma conformez... eu nu scriu cu " k, sh tz th" dar nu incepeam prop. cu litera mare... si nu puneam punct... dar ma conformez.

| anonim a răspuns:

Ceea ce apare, este pentru cei care totusi stiu sa scrie corect romaneste, insa se grabesc.pe ceilalti nu ii afecteaza cu absolut nimic.

| Wtf9000 a răspuns:

Poate ca e timpul sa incepi sa scrii si tu romaneste.

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Mie mi se pare foarte corect.Eu ma conformez regulilor happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amenda laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu.Incerci pe pielea ta.ca ai scris "daca" si ne anunti si pe noi dupa ce ti s-a intamplat...asta daca mai traiesti:-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu.Incerci pe pielea ta..ca ai scris "dak" si ne anunti si pe noi dupa ce ti s'a intamplat...asta daca mai traiesti:-s