| Bubbulina_2682 a întrebat:

Am visat un ursulet care ava capu taiat si curgea sange.Chh...Si nu m-am uitat in seara aia la filme de groaza... Ce ar trebui sa insemna? [ P. S. Nici n-am mancat prea mult inainte de somnlaughing

[!] Funaa '[!]

Răspuns Câştigător
| sorinyoman a răspuns:

Visele sunt doar actiuni inconstiente. creierul e invatat sa lucreze mereu, sa fie ocupat cu ceva ( pentru. ca asta facem si noi...) iar atunci cand dormim daca nu are ce face isi face de lucru.adevaratele vise, pline de putere si de energie sunt atunci cand actionezi in mod constient in ele in asa fel incat sa fii capabil sa schimbi actiunea si deznodamantul cum consideri, exact ca un regizor.,, Inception`` este primul film in care se prezinta asa ceva : Starea de vis constient. practicantii acestei Căi se intreaba de multe ori pe zi :,, Este acesta un vis? `` mai ales când sunt într- un impas sau au de rezolvat ceva, aparent important. Ei consideră acele vise conștiente ( deci nu visele obișnuite, pline de bălării) chiar mai reale decât viața de zi cu zi. Modalitățile complete pentru. a accede la această capacitate umană înaltă sunt explicate în cărțile lui Carlos Castaneda. Totuși carțile nu ajută cu aproape nimic, fiind o transmitere direct energetică de la maestru la elev (tibetanii numesc asta,, Valuri de grație``). Chiar maestrul lui Castaneda nu a vrut să primească prima sa carte drtept cadou, replicând cu ironie simplă și inteligentă :,, Știi ce facem noi cu hârtia in Mexic...``.

5 răspunsuri:
| Rustin a răspuns:

In veeeeci pomenirea lui

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Printre atâtea vise frumoase ce avem peste an/Se mai întâmplă să avem şi coşmaruri/E ceva normal/Visul poate fi cauzat din pricina afecţiunii pentru jucării/Şi e un lucru ce denotă că trebuie să îţi trăieşti copilăria până la adolescenţă

| angelwithgreeneyes a răspuns:

Urs:dusman bogat si puternic, probabil adversar si rival de-al tau;- avand- cearta cu prietenii;- atacandu-te- precautie;- brun- pasiuni brutale, inamici plini de cruzime;- fugim din fata lui - pericol evitat cu tenacitate; -gonind- semn bun;- inlaturandu-l si omorand-ul- dusmanii au pagube;- in departare- dismanii iti tin calea;- linistit- ponegriri, clevetiri;- mari- cearta, calomnie, barfa;- mormaind- siluirea vointei tale, dusmanii in jur;- omorand- vei pagubi pe dusmani, invingi un dusman.

sangesickDaca visezi ca ai sange pe maini este un semn ca ghinionul este in drum spre tine (In special in planul afacerilor). Sange care curge dintr-o rana este semn ca vei suferi o boala sau o pierdere in domeniul afacerilor. Daca visezi haine patate de sange inseamna ca niste prieteni falsi vor sa te tina departe de succes.

funda pls puppy dog eyes te roooooooooooooooog

| DaNtE a răspuns:

Un simplu vis...
Eu te sfauiesc sa nu crezi in semnele din visewinking

| Bubbulina_2682 explică:

Neah, nu prea ma mai joc euhee hee.