| Clipa_Simona_1997 a întrebat:

Anul acesta termin clasele gimnaziale si as vrea in continuare sa plec la Colegiul Militar,, Stefan cel mare " din Campulung Moldovenesc...dar fiind din Moldova nu pot direct sa trimit cerere acolo.Ce trebuie sa fac pentru a-mi continua studiile in CM?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca parintii si tu aveti cetatenie romana te poti prezenta la cel mai apropiat CMJ (Centru Militar Judetean) de peste Prut.

| Clipa_Simona_1997 explică (pentru Salontanul):

Doar tata are cetatenie romana...dar am aflat din spusele altora ca pentru elevii din Md care vor sa studieze in continuare in Ro se face un concurs, probabil ca se va face la Universitatea Militara din Md insa nu sunt sigura...as vrea mai multe detalii

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Scrie-le pe e-mail. Iti vor raspunde. Uite aici adresa: http://www.colmil_sm.forter.ro/contact.php