| anonim_4396 a întrebat:

Aplicații care îmi arată cine mi-a vizitat pagina de Facebook și cine mi-a văzut ultimele postări? Celui mai bun răspuns îi dau funda.

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Hmm...
Am sa incerc un raspuns, pentru ca probabil, suntem rude. :D

Open FB.
Te duci cu mouse-ul in stanga sau in dreapta ecranului, (in zona gri, unde nu scrie nimic), faci click dreapta si alegi "page source".
Iti apare o noua fereastra in HTML, cu cifre si litere.
Apesi (fiind in acea fereastra) "Ctrl+F" si in stanga sus apare o noua fereastra de mici dimensiuni: "Find in page".
In fereastra aia, introduci "InitialChatFriendsList" (logic, TOTUL fara ghilimele)...si o sa-ti apara o insiruire de numere intre ghilimele, de forma "10000461...etc"
Copiezi un numar, fara ghilimele si fara partea de final, in caz ca finalul este -0. -1, -2, -3 etc, te deplasezi in fereastra cu profilul tau de FB si il lipesti sus, in bara unde scrie https://www.facebook.com/... (imediat dupa /)
Te va directiona catre un profil de FB care te-a vizitat.
Primul numar din lista de la page source este si persoana care ti-a vizitat ultima profilul.

Sursa: Science 2.0 :D
Daca ai neclaritati, deranjeaza-ma-n privat.

| anonim_4396 explică (pentru Darkmagic):

Mulțumesc! Uitasem că merge și așa.

| Thecurious a răspuns (pentru Darkmagic):

Eu nu vad nici-un "page sourse".

| anonim_4396 explică (pentru Thecurious):

Poate scrie "Accesați sursa paginii ".

| Thecurious a răspuns (pentru anonim_4396):

Am reusit.
Multumesc mult.

| Thecurious a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt dibaci intr-ale calculatoarelor.

| anonim_4396 explică (pentru Thecurious):

Contează să încerci.

| Thecurious a răspuns (pentru anonim_4396):

Am incercat si am reusit.

| Thecurious a răspuns (pentru Darkmagic):

Ofer scuzele mele initiatorului topicului.
Darkmagic ( interesant nume pentru un rational ) a tastat ca al nostru presedinte (nu al lui ) a conferit serviciilor secrete mai multe atributii.
Credeam ca serviciile de informatii isi indeplinesc atributiile conform legii (nu stiu daca organica sau ordinara ), nu conform directivelor presedintelui.
Nu stiu ce control exercita primul om in Stat asupra acestor structuri militare.

| Darkmagic a răspuns (pentru Thecurious):

O clipa...
Nu am spus niciodata ca Presedintele exercita vreun control asupra Serviciilor.
Poate doar sa le sporeasca puterea, cum s-a intamplat in cazul legii "Big-Brother" sau in cazul cand (nu cunosc data) ofiterii SRI au devenit pe langa ofiteri de informatii, si judiciaristi.
Cu drept de arestare, de anchetare, etc.
Prima s-a intamplat prin CSAT, al doilea caz, printr-o Ordonanta a guvernului Ciolos.

10 răspunsuri:
| JUNNKiE47 a răspuns:

Nu există așa-ceva care este real fără marjă de eroare totală, este imposibil să dezvolți o asemenea aplicație în opinia mea, aceste informații sunt confidențiale serverlor de la Facebook și este imposibil ca o aplicație să intre în baza de date și să obțină aceste informații.