| costynel2000 a întrebat:

Salut, mi-am luat de curând o tastatură..si nu prea funcționează, adică atunci când introduc parola la pc funcționează perfect, după ce îmi apare desktop-ul nu mai funcționează, și când îi dau restart la pc pornește cu foarte mult lag și tot nu funcționează

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Calculatorul tau este dereglat si/sau virusat.

| Simpatic a răspuns:

Tastatura cu cablu, wireless, ce fel?
model?
poate este de la sistemul de operare...

| costynel2000 explică (pentru Simpatic):

HELLFIRE 2 backlit gaming keyboard

| Simpatic a răspuns (pentru costynel2000):

Nu iti pot spune exact ce are, insa banuiesc ca este de la sistemul de operare problema de "comunicare"...
ca sa verifici ai putea sa o conectezi la un alt pc sau laptop sa vezi daca si acolo face sau nu la fel! daca nu face la fel am avut eu dreptate, daca face la fel si conectata la alt PC, atunci problema este de la tastatura in sine

| costynel2000 explică (pentru Simpatic):

Eu am slot dintrăla vechi gen scrie pe google tasratură veche (slot dintrăla pe rotund) dar unitatea are si slot dela dreptunghi și acum mi-am luat taststură pentru slot dreptunghi și funcționează doar pana introduc parola la pc... dupa aceea mai funcționează doar ledurile la ea

| Simpatic a răspuns (pentru costynel2000):

Da, cunosc acele porturi, le-am folosit in trecut ani de zile, se numesc porturi PS/2, conectai atat mouseul cat si tastaura in acest mod
iar acel 'slot patrat' se numeste USB la modul general
cum ti-am zis poti sa incerci la un alt pc, sau laptop, tastatura ta... unde? la un amic, vecin etc si vezi cum se comporta si la alt PC, atunci cand conectezi tastaura la portul USB al altui PC

la PC-ul tau ai un singur port USB? daca mai ai si altul baga in acela tastatura ta! si vezi daca face la fel

| costynel2000 explică (pentru Simpatic):

Unitatea mai are 5 sloturi de USB. și 1 de PS/2, de când am pc doar pe PS/2 l-am folosit si acum nu mai funcționeaza tastarura veche si am luat una cu usb, dar nu înțeleg cum de atunci când introduc parola de la PC funcționează perfect cea cu USB și când apare desktop-ul nu mai funcționează tastele, doar ledurile pot să le aprind și să le sting, în rest nimic

| 1234568807 a răspuns:

Da cred ca e virusat

| Mihai0101 a răspuns:

Trimite-o la garantie daca mai ai garantie la ia