| Anonim26477636 a întrebat:

Are voie oare un părinte să interzică adolescentului să iasă din casă, să îi ia telefonul și în genere interzis să vorbească cu cei din jur?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, parintele are acest drept pana la 18 ani, sa supravegheze si sa controleze minorul!

| dullcat a răspuns:

In ce context? Este adolescentul pedepsit? Pentru ca in acest caz, da, are voie.

| Hyperion7 a răspuns:

"Eu te am făcut,eu te omor", mai ales daca i-ai calcat pe coada.
Dar cum te cearta, așa te și împacă, n ai de ce sa te superi.
Uneori o fac spre binele tau, crede ma

| sammie a răspuns:

Să vorbească cu străinii da, dar să nu-l lase să-și facă prieteni nu e prea ok. Bine, când împlinește 18 ani poate să facă ce vrea el și să vorbească cu cine vrea el.