| Inkubus a întrebat:

As dori sa fac si eu niste poze mai artistice. Imi puteti da niste sugestii cum sa ma aranjez, cum sa pozez, cum sa ma machiez? Va rog. Multumesc.

Fundita daruiesc :*

4 răspunsuri:
| tinasong a răspuns:

Uite cateva pagini de facebook unde poti vizualiza poz artistice, eu as putea sa iti explic cate ceva dar este foarte mult de scris. Bafta! https://www.facebook.com/stangeorge.ro?ref=ts&fref=ts https://www.facebook.com/F0T0GRAF?ref=ts&fref=ts

| LolaLOL98 a răspuns:

Inspira-te de pe net si de pe la pozele fetelor mai populare.
P.S.tongueoti sa te machiezi cat sa ascunzi imperfectiunile, dar incearca sa fii cat mai naturala.
Sper ca te-am ajutat happy.

| Naty3 a răspuns:

Intoarce-te
Supermodelele te pot invata trei trucuri micute care te vor face sa arati intotdeauna bine intr-o poza. Probabil de cele mai multe ori te pozezi cu corpul si fata spre camera – este o greseala! Mai bine incearca sa te intorci putin intr-o parte. Acest truc te va face sa arati mai slaba, fiindca vei ascunde mai usor anumite zone ale corpului
Fata trebuie sa fie indreptata inspre camera
Incearca sa iti inclini capul in sus si putin inainte, dar ai grija sa nu impingi doar barbia in fata. Trebuie sa ti se vada toata fata. Astfel, eviti barbia dubla.
Incearca sa nu ai o mina trista sau suparata
Nu uita sfatul din copilarie. Gandeste-te la ceva nostim. Poti chiar spune „cheese", daca vrei. Acest truc iti va asigura un zambet natural si iti va lumina ochii.

| bianca112 a răspuns:

Păi ar trebui să te coafezi cum îţi stă ţie mai bine şi cum te face să arăţi mai naturală. Machiajul nu trebuie sa fie strident, ci unul nude, natural, aşa încat şi poza să iasă frumos. Acum depinde şi cu ce aparat faci poza laughing big grin Cât despre poziţii, ai putea încerca nu ştiu, să stai din profil, sau sa îţi mişti picioarele de la o poză la alta, ba să l îndoi, ba drepte ambele picioare, sau îţi poţi pune mainile la ceafă într o manieră senzuală, va ieşi frumos :* Succes!