| BeeFree a întrebat:

As dori sa imi recomandati niste carti bunehappy am 16 anibig grin ( am citit enigma otiliei, romanul adolescentului miop, matrey, scrisori de la sam, jucatorul, dama cu camelii,... )

2 răspunsuri:
| Any a răspuns:

Nunta in cer de Mircea Eliade
Ion de Liviu Rebreanu
Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi de Camil Petrescu
Moara cu noroc
Love story
Ciocoii vechi si noi
Baltagul
...etc

| Gorillaz a răspuns:

Hmm sincer nu m au apacarat prea mult aceste carti pe mine dar am o carte care mi a l\placut la nebunie Winnetou de Karl May e prea smechera din punctul meu de vedere, am si plans la ea si sunt baiat. are vreo 4-6 volume depinde de editura dar are si continuare, alt acarte care m a impresionat mult - Cei trei muschetari si continuarea, Dupa 20 de ani Lectura placuta!