| Rosca_Max_1997 a întrebat:

As dori sa instalez Linux, dar nu stiu daca dupa instalarea sa fisierele, pozele si videoclipurile se vor salva.Imi puteti spune va rog

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca instalezi Linux din Windows (dual boot) sau daca il instalezi pe o partitie separata de locul unde ai fisiere (si pozele si videoclipurile sunt tot fisiere). Daca instalezi pe curat vei pierde tot. Uite pentru dual boot: http://ubuntu.ro/participa/documentatie/instalare/dual-boot/
Pentru celelalte instalari nu trebuie explicatii deoarece se formateaza numai partitia unde instalezi sau tot HDD-ul.

2 răspunsuri:
| CiocolataCuOreo a răspuns:

Si de ce ai vrea sa instalezi Linux in pc, cand cei de la Microsoft au Windows-uri foarte bune decat un Linux. Oricum se vor sterge pozele imaginile etc daca faci pe o partitie, iar daca faci pe 2 partitii depinde. Daca ai windowsul pe 2 partitii si il pui si Linux pe 2 partitii si daxa ceea de-a doua partitie nu e goala nu se vor pierde nimic din ea.

| CiocolataCuOreo a răspuns:

Scuze pentru greseala de ortografie