| miasdbnqwyiudnwqiygu a întrebat:

As dori sa-mi cumpar o pereche de role si nu stiu care. Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu ele... Si cat esti dispus sa dai pe ele... Ca si firma eu iti recomand... roces/rollerblade/k2... Sunt cele mai bune, dar au si un pret pe masura... Dupa asta... niste role powerslide sunt bune... Sfatul meu e sa nu-ti iei RCO... Acelea sunt niste role ieftine, dar in care eu nu am incredere... Am zis ca mai bine dau de 2 ori mai mult pe o pereche de role, dar stiu ca nu patesc nimic din cauza rolelor...
Rotile... depinde... vrei viteza/fitnes/agresive... Cele de viteza le folosesti cam numai pentru viteza (au rotile mari... fie de 100 mm, fie au 5 roti)... cele agresive pentru plimbat pe bari si coborat scari/sarit etc (au rotile foarte mici si mult mai dure). Si fitness-ul care sunt majoritatea... Au roti incepand de pe la 68 mm (pentru copii)... pana la... 84 mm (parca... pentru femei) si posibil putin mai mari la barbati... Rulmentii... Oricum se strica... Cei mai rezistenti sunt ABEC 3, dar acestia se folosesc cam numai la rolele pentru copii... ABEC 5 si 7 ii cam gasesti acum pe role... Sunt mai mult pentru viteza... se uzeaza in timp... Eu iti recomand sa-ti iei fitness... Cauta sa iti fie comode... SA SE LEGE FOARTE BINE PE PICIOR (Trebuie sa iti tina piciorul fix)... Rotile... cam 76-78 mm zic ca e suficient... Daca mai ai nevoie de detalii poti sa ma contactezi pe privat.

5 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Nu ma prea pricep la chestii din astea, dar stiu ca trebuie sa aiba roti din silicon ca celelalte scot un huruit ingrozitor(ma refer la cele din plastic)

| hândel a răspuns:

De ce nu te duci intr-un magazin, sa-ncerci toate tipurile de role si, alegi pe cele care ti se potrivesc, in functie de buget si de confort si, de modul in care vrei sa le utilizezi. Aici fiecare isi va spune preferinta, insa nu toti prefera acelasi tip de role. Sfatul meu este sa te duci personal si sa alegi, e cel mai bine. Succes.

| cristina_6456 a răspuns:

Cu roti de silicon

| horroq a răspuns:

Am de vanzare role Razors cult 9 cu 150 LEI. Au fost 180 euro cand le-am cumparat. id YM : horroqscarry

| nustiucenumesaimipunlol a răspuns:

Vand role agresive marimea 40 sunt worker anarchy. Le vand cu 150 ron! Cn e interesat(a) ma gaseste la id:andrey_swimm