| GalaxyGirl a întrebat:

As dori si eu ideei de desene pentru o tema numita SOS Natura. happy

2 răspunsuri:
| WhiteLover a răspuns:

Imparti cartonul sau ce ai in doua. poti desena pe o parte o planeta decolorata care are un termometru in gura,bandajata la cap si care pare obosita,in jur cosuri de gunoi cu gunoiul aruncat pe langa,oameni care rup crengile copacilor,etc, iar pe alta parte o planeta fericita, viu colorata cu toate chestiile de pe cealalta parte la locul lor, mizeriile in gunoi, centre de colectare/reciclare...

| Commapoint a răspuns:

Poti incepe pe o coala A3, imarte-o in 3. In pima faza, fa un camp, sau un deal cu multe gunoaie. La mijloc fa niste copii printre acele gunoaie, iar in a3a faza, poti face grupul de copii fericiti, pe campul fara gunoaie.