| Malina95 a întrebat:

As dori si eu niste statusuri de dragosteebig grin... cele mai frumoase funda normal

Răspuns Câştigător
| Diiianaa a răspuns:

Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine:X
Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!
Nu privi in spate,lasa-n urma tot ce-a fost.Tu incercai sa te ridici….el te tragea in jos.Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti,ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!
Cum poti dormi stiind ca visele tale sunt la mine in brate? cum vrei sa pot sta fara sa te tin in brate ? si sa dorm… fara sa te visez in somn? si sa plang… fara sa ma faci fericita?
Imi va fi dor…
Imi va fi rece…
Dar timpul nu va vindeca…
Ci doar va trece…
Intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA.DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA: daca eu exist tu ce rost mai ai?PRIETENIA raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima…
Poate incerc prea mult sa m-amagesc… ca te pot uita, dar si-acuma simt pe buze… uneori… sarutarea ta!
Un carbune aprins
E usor de stins
O dragoste adevarata
Nu se stinge niciodata :X
Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt… azi toate astea ma streseaza. as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…
Ai fost fructul interzis din care am muscat… Acum fara tine totul e schimbat
M-am mutat pe strada inimilor frante, in blocul suferintzei, la etajul dezamagirii, in apartamentul lacrimilor…
Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta… iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta
Tine-ma aproape caci s-ar putea intr-o zi sa realizezi ca ai pierdut un DIAMANT in timp ca colectionai pietricele.
Pe-o petala de lalea,iti trimit adresa mea: ORASUL DORULUI,
STRADA AMORULUI,
JUDETUL IUBIRII,
BANCA INTALNIRII
Intr-o noapte o stea m`a intrebat:"De ce nu il lashi daca te face sa plangi?"….i-am raspuns:"Stea tu tzi’ai parasi cerul?"
* Daca cineva va scrie cu un cub de gheata pe soare sa stii ca te VA IUBI mai mult decit mine
Atunci cand iubesti pe cineva, deseneaza un cerc in jurul numelui acelei persoana in loc de o inima, pentru ca inimile se pot frange, insa un cerc nu se sfarseste niciodata.
As vrea sa fiu un nor, sa ma transform in ploaie, pe trupul tau s-ajung siroaie. De cate ori ma vei privi de-atatea ori sa-ti pot sopti "iubeste-ma, te pot iubi."
O sa-ti ascund buzele pe fundul marii sa nu ti le sarute nimeni. Ochii sub un crater de vulcan sa nu ti vada nimeni, iar inima ti-o leg de-a mea sa ramanem uniti!
Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde ca sufletul ma doare…
Iubesc 3 lucruri: soarele, luna si pe tine. Soarele ziua, luna noaptea si pe tine non-stop!
De ce ploua azi? de ce plange cerul? eu cred ca plange pentru mine… oare?
sau pentru tine… asa sa fie? dar ploua prea mult, cred ca plange
pentru amandoi, pentru ca inca nu ne-am gasit, maine daca e soare ,
ce zici ne intalnim?
Ce sa scriu?nu incap decat 160 de caractere...oare de cate ori pot scrie TE IUBESC ?
Ti-as da inima mea , dar a suferit prea mult ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat.
Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa te iubesc
As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei. Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine!
As vrea sa cred sa pot visa sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat Te iubesc.
Te iubesc iti spun intr-o secunda dar ca sa-ti demonstrez imi trebuie toata viata!
Te voi iubi la nesfarsit! Nu-ti voi jura dar...ITI PROMIT
Daca cineva iti spune 'te iubesc' tu sa-i spui ca minte caci iubirea nu se spune ci se simte
Dragostea e lucrul acela intangibil care ne face multumiti cu ceea ce avem si nemultumiti de ceea ce suntem.
A iubi inseamna a daarui mereu pana ce simti ca te stingi.Si totusi daruind iubire nu te mistuici...traiesti!
'Dragostea este oarba si iubitii nu pot sa vada micile nebunii pe care le fac
O prietenie incape cu un zambet traieste printr-o lacrima si se termina cu un sarut...
Singuratatea este aceeasi chiar daca acest cuvant se pronunta diferit in fiecare limba! Dorinta de a fi iubit ramane motorul vietii!
.Nu-i niciodata prea tarziu O poarta sa deschizi iubirii Si langa cine-ti este drag Sa mergi pe drumul fericirii...
Gandeste-te ianinte sa ii spui cuiva'te iubesc'

Cu tine in gand, stau noapte si zi, si nu stiu viata fara tine cum ar fi.

10 vieti de'as sta cu tine tot ar fi putine

• Esti locu'n care intotdeauna m'am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •
• M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea •

• In mintea si inima mea o sa ramai toata viata • Chiar si atunci cand am sa mor si in mormant am sa`ti duc dor ! •

» Ce spun acum bagati la cap: Eu va iubesc cu adevarat. Pe tine surioara mea. Si pe tine dragostea mea »

? Multi cred ca pot gandi pentru noi ? Dar noi nu inseamna mai multi ? Noi inseamna doar 2

? Mandria n`are loc in doi ? Ca ea e prima care naste un razboi ?

`• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viatsa. Fiecare sfarsit are un nou inceput. •

Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy'' Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind.Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA ,Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste si probabil el te va iubi mereu
E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparat nestiind ca viata mea esti tu
Te iubesc. am scris pe zapada. dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte. Te iubesc am scris pe plaja... dar un val obraznic. v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuv. ESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA. pentru ca te iubesc. si o sa te iubesc cat voi exista
mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale.
vreau sa te am aproape
sa te strang in brate
sa te sarut.
sa ne imbatam cu dragostea
ce ne imbratiseaza toata noaptea
dimineata, sa ne trezim imbratisati
si sa o luam de la capat.
Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea...
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!
Te iubesc la nebunie ca un tort pe farfurie,te-as manca cu lingurita si ti-as saruta gurita
Ca o ploaie in desert ai aparut.
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut.
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor.
M-ai facut sa te ador.
ingeras din cer picat,
ochii tai m-au fermecat,
dintr-o singura privire,
s-a nascut a mea iubire.
vocea dezminte dar inima nu minte.
TE IUBESC!
Am InVatAt Ca Nu PoTi FaCe Pe CiNeVa Sa Te IuBeAsKa
ToT cE pOtI fAcE eStE sA fIi O pErSoAnA iUbItA.
ReStUl...DePiNdE dE cEiLaLtI.
Dragostea este ca atunci cand stai pe cimentul moale: chiar daca pleci, urmele-ti raman acolo.
Seara se lasa, Stelele sclipesc, Iar eu IUBIREA mea, Tot la tine ma gandesc.
sunt departe mult de tine
ca si ceru` de pamant
dar aceasta despartire
nu ma fac sa te uit
Daca as fi un fluture mic ma-s ascunde intr-un plic.Iar cand plicul s-ar fi rupt as iesi sa te sarut
Tu poti sa te-ndoiesti
de soare,
De focul ce scanteine in
stea,
De legile nemuritoare,
Dar nu si de .iubirea mea !
daca cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca te iubeste mai mult decat mine
Sunt 5 lucuri in viata care nu pot fi recuperate:
1.o piatra dupa c ai aruncat-o in mare
2.o vb dupa ce ai spus-o
3.o sansa dupa ce ai pierdut-o
4.timpul dupa ce a trecut
5.iubirea pentru cel ce nu lupta
voi inceta sa te mai iubesc cand un pictor va reusi sa picteze sunetele unui trandafir in cadere.

funda plss :* >;d

4 răspunsuri:
| odorash a răspuns:

As vrea sa fiu o stea o stea cazatoare sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca te iubesc iubirea mea!
iubirea inseamna jertfa si jertfa arata cit iubesti,caci dragostea e adevarata cind poti so dovedesti... -

Daca nu ai exista tu, Viata mea nu ar avea sens. Daca nu ai fi tu, nu as avea aer.Colea te iubesc.chiar daca tu nu ma crezi cherar daca e inposibil sa-ti spun asta.Eu te iubesc mai mult ca toti. esti senusul vietii mele.eu pe tine te iubesc.I love you

| o0Adri0o a răspuns:

"When someone can write with an ice cube in the sun, it means he/she loves you more than i do". Doar atat imi vine acum in minte big grin. De fapt e singurul...l-am memorat pentru ca imi era adresat si mie odata day dreaming. Sper sa ajute :-s.

| PyTyKu a răspuns:

Mia zis cineva sa aleg dintre viata si tine
Iar eu am ales viata nestiind ca viata mea esti TuUuU

| dibiiilixuuu a răspuns:

Skumpha`tsiaj da multe status`uri da mham saturath s dau copy paste deci uithee aici o sa gasejtii tot tse itsii trebuie :D
http://www.lipiciosii.ro/? do=Forum&cat=2024&topic=38587
Fundaa`?:D