| Amaya0Yumi a întrebat:

As putea sa imi fac fleshuri si fara expander? Si cum se ingrijesc fleshurile?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Fara expander nu prea este posibil sa-ti faci, fiindca ai nevoie de ceva care sa largeasca piercing-ul deja existent. Daca vrei sa-ti faci, ai nevoie de un set de expander-uri, pe care le schimbi, in functie de marimea la care vrei sa ajungi. De obicei, unul se tine in jur de 2-3 saptamani, pana se vindeca in mare parte, apoi treci la marimea urmatoare. Pentru ingrijire, poti folosi o crema antibacteriana, cum ar fi Tetraciclina, iar daca ti se pare ca incepe sa se infecteze, cauta in farmacii sau magazinele naturiste ulei esential de arbore de ceai, care are un efect foarte rapid si ajuta mult la vindecare. Pe langa asta, incearca, pe cat posibil, sa nu fortezi expander-ul daca vrei sa treci la urmatoarea marime si in timpul vindecarii incearca sa nu il misti prea mult si sa nu exagerezi cu curatarea acestuia.

1 răspuns:
| Sunnywaves17 a răspuns:

Da se poate,
mergi la salon si aplici metoda cu bisturiul. Iti masoara marimea care o doresti, iti anesteziaza urechea, iti face taietura dupa care aplica fleshul, se curata si gata.
Cel putin da, asa mi-am facut eu, si se vindeca mai usor decat cu 493794 de expandere.
pupici