| colin16 a întrebat:

As putea sa imi fac un piercing in limba singur, si ce ar trebui sa fac sa nu apara ceva probleme (infectii sau chestii de genu )?

5 răspunsuri:
| Kenny a răspuns:

In ureche ar merge, dar in limba nu'ti recomand.Am auzit chestii de genu ca daca atingi un anumit nerv nu-ti mai poti misca limba sau nu mai poti simti gusturile

| kiss a răspuns:

In locul tau nici n-asi incerca, nu sunt specialista-n domeniu' dar asi prefera, in locul tau, sa ma duc la cineva cu experienta daca tot vreau sa mi pun, sa nu ma trezesc mai tarziu ca nu pot vorbi sau altele...nu e ca si cum ti ai face inca o gaura pentru un cecel in ureche, pe ala poti sa ti-l pui singur, in limba nu m-asi risca happy

| Andreea6031 a răspuns:

În niciun caz să nu încerci. Trebuie să te duci la cineva specializat în așa ceva. Si DA, pot apărea infecții.

| Andreea_7659 a răspuns:

Da happy deoarece iti trebuie anumite chesti pentru a da un pirce in limba saw in buza...

| nikolesweetgirl a răspuns:

Odata ce iti faci singur un piercing poti sa te astepti la infectii ale zonei respective. Poti sa dezinfectezi cu alcool sanitar acul.