| wolder a întrebat:

Niste indicatii de la cei care si-au dat piercing in limba? happy
Ce as putea manca? ce n-am voie sa fac?

7 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Ce rost are să îți pui piercing ca după aia să suporţi cine ştie ce chinuri, dureri, etc... Stai cuminte!

| wolder explică (pentru LTAA):

Dar poate nu vreau

| SaschaM a răspuns:

Sper ca ai un cercel cu tija lunga, sa permita umflarea limbii. Mananca orice in afara de lactate, pana se vindeca (doua saptamani-o luna). Cateva zile, cat e umflata, mai bine mananca mancare rece. Mesteca incet si calm. Nu te saruta si nu face sex oral pana se vindeca. Incearca sa nu te joci cu cercelul sau sa musti bilele. Dupa ce se vindeca, schimba cercelul cu unul cu tija lunga cat grosimea limbii tale si preferabil cu bile din plastic. Sa ai in vedere faptul ca e posibil sa-ti strice dintii cu timpul, mai ales daca e facut mai in fata. Eu am avut cercel in limba timp de cinci ani, pana mi-a zis dentista ca daca mai vreau dinti, sa renunt la el sad

| wolder explică (pentru SaschaM):

Mananc orice, atata timp cat pot, alimentele mai tari / mari nu le poti mesteca. laughing)

| SaschaM a răspuns (pentru wolder):

Da, asta se intelege happy

| Sayori a răspuns:

Ehm...prietena mea si-a dat si n-a putut sa manance nimic vreo doua saptamani... o.O

| wolder explică (pentru Sayori):

Daca nu manca 2 saptamani iti zic eu ori ajungea la spital ori murea. Te referi la faptul ca n-a putut manca chiar orice.