| anonim_4396 a întrebat:

As vrea ca parintii mei sa divorteze. da, stiu ca nu sunt normala, pentru ca nu stiu cati copiii si-ar dori o familie, iar eu vreau sa renunt la ea, dar nu mai suport tensiunea din familia asta, nu mai suport ca tata sa ne bata si pe mine si pe mama si tremur pur si simplu cand il vad, pentru ca nu prea cred ca are gandurile unui tata normal, adica ma pipaie si cred ca se va ajunge la ceva urat...
ceea ce vreau eu de la voi este un sfat, cum sa-i spun mamei, in ce mod, stiu ca ea crede ca mi-a trecut faza asta, ca mi-am schimbat gandurile, dar nu-i asa. Nu stiu cum sa-i spun, cum sa-i explic fara sa inceapa sa tipe (ultima data cand am incercat sa-i explic s-a isterizat, a inceput sa tipe si sa arunce cu ceva dupa mine, apoi sa planga), nu vreau nici sa o ranesc, dar sa o fac sa inteleaga, ea nu prea poate privi lumea prin prisma mea, e greu sa-i explic cum ma simt, prin ce trec, ce vreau.
Please, un sfathappy

3 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Nu te-a crezut mama ta pentru ca refuza sa creada si ii e frica sa-l intrebe daca e adevarat, chiar daca poate in sinea ei stie ca ai dreptate. Trist, dar adevarat poate. Mai bine te-ai duce la politie si sa spui ce ti se intampla, pana nu e prea tarziu. Cei de la protectia copilului o sa se ocupe de asta.

| maria ;x a răspuns:

Trist!
dupa cate ne-ai spus asta nu se numeste tata! Sa fie clar! Nu stiu ce sfat sa iti dau.Scuze dar chiar nu stiucrying sorry!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o situatie urata:-