| Deliazxcvbnm a întrebat:

Va rog sa imi dati un sfat straight face! Acum ceva timp un baiat m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. am acceptat fara sa stiu ce persoana este si din ce familie provine [ credeam ca il cunosc, fiind prieteni inainte ]. La inceput s-a comportat frumos, dupa care s-a schimbat. A inceput sa ma injure, sa tipe la mine ...Am vrut sa ma despart de el si a inceput sa ma ameninte, sa ma bata. [ Tatal lui este in puscarie condamnat pentru omor, toata familia lui este una de camatari, puscariasi, criminali ]. Eu nu mai suport straight face atatea amenintari si batai. Daca ma prinde pe strada ma bate, ba mai mult acum m-a ameninta ca ma va viola si imi va bate parintii! As vrea sa merg la politie, dar are prea multe relatii si sunt sigura ca nu m-ar lua nimeni in seama. Sunt disperata. Stiu ca cel mai bine ar fi sa le spun parintilor dar s-ar duce la politie si nu vreau sa aiba de a face k astfel de criminali, nu vreau sa ii pun in pericol! PS :Am 14 ani! Un sfat puppy dog eyes! Funditssaa love struck!

9 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

Pai ce sa zic. mi se pare ireal, de necrezut... poate chiar minti...la 14 ani? hai sa fim seriosi. daca e real ti-a zis cineva cea mai buna solutia: politia si TELEVIZIUNEA!

| Deliazxcvbnm explică (pentru Betty18):

Este foarte real straight face am si inregistrari cu aceste amenintari. cu toate acestea nu stiu daca voi fi luata in seama, imi e frica ca politia sa nu inrautateasca lucrurile, sa devina si mai nervos si sa ma prinda odata singura :-s

| Adry05 a răspuns:

Apleaza la parinti. Daca te duci la politie iti va fi mai rau si nici nu te vor lua in seama. Parintii raman singura optiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa il eviti. Atunci cand iesi pe strada, iesi cu cineva. Asa nu cred ca va indrazni sa se apropie de tine.
Incearca sa ii vorbesti mamei tale.
Nu ii spune ca ati fost impreuna (daca nu stie si nu vrei sa afle), spune-i doar ca e un amic si nu mai scapi de el!
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| StephyMonster a răspuns:

Spune-i mamei tale să ia măsuri, să meargă la maicăsa și să vorbească cu ea sau chiar să mergeți amândouă la el și față-în-față să-i spună să te lase în pace! Pe viitor ai grijă cu cine vorbești și nu te mai grăbi așa!

| AdryanZ a răspuns:

Du-te in fata lui/ei si spune-i :
DE BATUT MA BATI! DA DE PRINS MA PRINZI? Si fugi laughing)

| SweetyBoy a răspuns:

Bazeazate pe pariti ca doar ei te poate ajuta oricand...

| andreeamaxim a răspuns:

Pai ...in prima faza incearca sa eviti locurile unde te`ai putea intalni cu el. Apoi spune`le parintilor.e cel mai bine pentru ca oricum vor afla cumva si iti spun pentru ca si eu am patit ceva de genu si am tot cam aceeasi varsta ca si tine. Explica`le parintilor pe larg tot si gandeste`te ca cel mai bine este sa mergi la politie pentru ca tipul asta te hartuieste si verbal fizic si asta este un delict.Si astfel vei evita orice tip de probleme.Dar el cati ani are?