| FreeAndWild a întrebat:

As vrea niste modele de facut unghi usoare care se fac acasa. Cel care da cel mai simplu si frumos modela primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Yang a răspuns:

Pai le dai cu oja initial apoi aplici pe fiecare unghie pe rand o picatura de oja de alta culoare si cu ceva ascutit incepi sa faci 5 raze sau linii o sa iasa ca o floare sau un soare picatura o poti pune pe centrul unghiei sau colt sau mijloc e usor de facut. Poti face o floare doar din picaturi mici, inmoi in oja ceva ascutit si numai atingi unghia cu el asa picatura nu este foarte mare astea sunt simple