| YesOMG a întrebat:

As vrea sa imi fac un tatuaj. Ce parerea aveti. Am 14 ani, doar ca nu stiu cat m-ar costa (permanent).

10 răspunsuri:
| gyovany95 a răspuns:

Ideea e că nu ar fi momentul să-ți faci un tatuaj! Ai 14 ani și orice ți-ai face ar fi pueril și nu ar corespunde nici o secundă cu ce vei dori peste câțiva ani. Ai puțină răbdare. E dureros. Dar dacă inisiști, fă-ți o broscuță țestoasă micuță puțin mai jos de ureche.

| YesOMG explică (pentru gyovany95):

Si broasca aia ce ar insemna? laughing Ca sunt proasta ca o broasca? rolling on the floor))))

| ElenaSA a răspuns:

Este o varsta la care se incearca lucruri noi.Dar tatuajul este ceva permanent si poate ca e nevoie sa mai astepti, sa vezi daca hotararea e buna.Ce ai zice de un vopsit la par? E mai ieftin...

| FaraSareDoi a răspuns:

Mai bine intreaba la salon. Preturile pot fi diferite de la un salon la altul.
Eu iti recomand sa te gandesti foarte bine la ce iti vei desena pe piele. Poate crezi ca pe moment te reprezinta acel lucru, dar peste cativa ani va deveni un lucru pe care poate il vei urî si vei vrea sa scapi de el. Asa a facut un prieten. Si-a scris numele iubitei pe mana si intr-un final cei doi s-au despartit. Dar acel tatuaj a ramas acolo...
Va fi costisitor si dureros sa il scoti.
Daca totusi esti hotarat sa iti faci tatuaj, asigura-te ca il faci intr-un loc care foloseste ustensile sterilizate. Nu risca ss iei vreo boala dubioasa. Si vezi sa fie de acord si parintii( cred ca zic un lucru cam imposibil) ca de nu, iti iei si vreo bataie.

| LaYeR a răspuns:

Si eu as vrea sa imi fac unul dar o sa astept pana la 20 de ani (momentan am 15) din acelasi motiv precizat si de Trixi0000, si poate nu o sa fie cel mai bine ales model... De aceea este bine sa mai asteptam amandoi. Pana atunci am gasit un site cu tatuaje temporare, arata exact ca cele permanente si sunt vizibile pentru 3 saptamani. Uite aici site-ul: http://www.tatuajetemporare.ro/

| AngelBoy a răspuns:

Tatuajele (parerea mea) sunt cele mai inestetice si nasoale chestii pe care sa ti le pui permanent pe corp. In plus, o fata tatuata arata groaznic de naspa, dar asta este parerea mea si mi-o sustin.

| xesusn a răspuns:

Depinde ce fel de tatuaj vrei sa-ti faci(mare, mic, colorat)la cine il faci. Oricum esti inca mic, te gandesti ca poate acum tatuajul iti place dar peste cativa ani ti se va schimba mintea, si poate o sa regret plus de astea in timp pielea se lasa si o sa-i strice forma si va arata urat
deci asteapta nu e nici o graba

| RobertVali111 a răspuns:

Mai bine fa-ti unul temporar, care tine vreo 3 luni si vezi si tu cum e, cine stie, poate te saturi de el. Din cate am citit, pretul este undeva pe la 3-5 lei pe centimetru patrat.

| allemyl a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa astepti macar pana la 18 ani, pentru ca pana la acea varsta corpul/pielea sufera schimbari si s-ar putea sa regreti, oricum daca vrei unul poti opta pentru unul semipermanent: 3-6 luni, iar pretul poate varia, depinde si unde ti-l vei face.

| cookieemo02 a răspuns:

Ar trebui sa mai astepti ceva timp, pentru ca fiind inca copil pilea ta se va mai intinde si tatuajul va aarata HIDOS! 1 FUndA? big grin