| AndreiScortea a întrebat:

As vrea sa învăț sa cant la chitara electrica, nu am mai cântat la o altfel de chitară până acum și aș vrea să știu, dacă este chiar necesar/neaparat să învăț întâi chitara acustica. Va rog să mă ajutați. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Metalheadforever666 a răspuns:

Nu conteaza daca inveti prima oara la electrica sau acustica, depinde ce iti place tie mai mult.Eu iti recomand chitara electrica deoarece corzile sunt mai moi si mai flexibile asa ca nu o sa te doara asa tare degetele,o sa fii capabil sa faci niste lucruri ce nu pot fi realizate sau nu suna bine pe acustica precum vibrato, bend, harmonics, palm muting, tapping etc.De asemenea o sa fie mai distractiv pe electrica pentru ca o sa ai efecte de la amplificator.

1 răspuns:
| KentmanxD a răspuns:

Daca dai gres, nu renunta mai incearca inca odata!