| Marah015 a întrebat:

As vrea sa stiu daca te poti angaja la Starbucks sub varsta de 18 ani. Daca da, care este salariul? Am cautat pe net dar nimic. Nu ma ajuta raspunsurile persoanelor care stiu din auzite, vreau ceva concret. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Vanishgold a răspuns:

Starbucks nu angajează decât majori.

| BlackStar8989 a răspuns:

La Starbucks probabil te poti angaja de la varsta de 14-15 ani si salariul depinde de unde este Starbuck-sul si ce functie ai.

| suntserios a răspuns (pentru BlackStar8989):

Stii ca este ilegal sa lucrezi sub 16 ani... asa ca de unde ai tras tu concluzia ca Starbucks angajeaz copii de 14 ani?

| UnCareva a răspuns (pentru suntserios):

De fapt este legal cu permisiunea tutorelui sa fi angajat la joburi part-time la varsta de 15 ani. Daca ai tai nu te lasa in schimb da, poti fi angajat la 16 ani pe propria raspundere