| Nana_8379 a întrebat:

As vrea sa va intreb ceva foarte important si am nevoie de ajutor In primul rand sunt o fata de 16 ani si am facut dragoste cu prietenul meu si in acea zi mi-a venit ciclul iar dupa aceea de 2 luni nu mai invi venise si nici acum de 2 luni si 4 zile si imi este teama sa nu fiu insarcinata sad. Ce ar trebui sa fac? In primul rand dupa ce ini voi face un test si este pozitiv As putea face avort fara stirea parintilor? Si cat costa?

Răspuns Câştigător
| emiitzzy a răspuns:

Normal daca ti-a venit ciclu atunci ar trebui sa nu fii insarcinata dar daca nu iti vine in 4 saptamani de la actul sexual esti insarcinata practic dar nu inteleg dc nu v-ati protejatthinking si daca vrei vb pe mess sa iti explic mai pe larg cam ce ai putea sa faci emiitzzy te astept repede:*:*

2 răspunsuri:
| natalia_7677 a răspuns:

Buna pai in primul rand fa-ti un test de sarcina iar daca din nefericire iti iasa pozitiv ar fi bine sa discuti in primul rand cu prietenul tau iar apoi fara jena cu mama ta. avort nu vei putea face fara acordul parintilor pentru ca esti minora. costul unui avort este in jur de 300-400 RON cu tratament post-avort inclus. mult succes si mult curaj

| EmaLovesMuffins a răspuns:

Daca esti minora, fara acordul parintilor nu potiwinking
de costat nu cred ca e o suma exorbitanta thinking