| darky199 a întrebat:

As vrea sa va întreb dacă țigara electronică este dăunătoare? Argumentați va rog!

1 răspuns:
| Hammurabi a răspuns:

Nu. Sau un răspuns mai corect, este mult mai puțin dăunătoare decât țigara normală.
Aburul pe care îl inhalezi de la țigara electronică, e glicerină vegetală, apă și eventual o aromă alimentară (și nicotină sau nu în funcție de preferințe)
La țigara normală ai o listă destul de mare de componente toxice ale fumului generat.