| alexandratha a întrebat:

As vrea si eu niste statusuri pentru fete smecherite...

1 răspuns:
| PunkieMuff a răspuns:

Inima unei fete nu se cumpară: ori o cucereşti, ori o furi!

Atinge-i inima, nu corpul. Fură-i atenți, nu virginitatea. Fă-o să zâmbească, nu să plângă!

Fiecare barbat de succes are in spatele lui o femeie. Daca succesul continua mai apar si altele.

Nu conteaza cat de des va vedeti, important ce inseamna pentru voi aceste intalniri

Daca te iubesc 100 de persoane, printre ei sunt si eu. daca te iubesc 10 persoane, printre ei sunt si eu. daca te iubeste o singura persoana, aceasta sunt eu. daca nu te iubeste nimeni, inseamna ca eu nu mai exist

Distanţa - este pentru ca să-ţi fie "dor", nu pentru a "înşela".

Si exista mereu un : "Am nevoie de tine" in spatele cuvintelor "Sunt bine".

Atunci când într-adevăr contezi pentru cineva, acea persoana îşi va face timp pentru tine mereu, fără minciuni, scuze si promisiuni.

Prieten este acela care stie cât esti de zapacita, de dusa cu pluta si totusi nu îi este rusine sa se afiseze cu tine.

Nu ignora persoana careia ii pasa de tine. Pentru ca intr-o zi vei realiza ca ai pierdut luna, incercand sa numeri stelele.

Un băieţel şi o fetiţă plângeau. Cineva-i întreabă : De ce plângeţi? Fetiţa : Păpuşa mea s-a rupt
Băieţelul : Păpuşa mea plânge!

Unii barbati niciodata nu devin maturi. La inceput le e frica de mama, apoi de sotie.

Nu stii - te invat!, nu poti - te ajut!, nu vrei - TE OBLIG!