| And78jjk a întrebat:

La facultatea de teologie din Arad.Eu as vrea sa urmez teologie pastorala si istoria.Sa pot sa devin. Profesor de istorie și preot.Dar ar mai avea dorinta o fata sa urmeze teologie pentru a fi profesor de religie și istoria pentru a deveni profesor de istorie sa aibă 2 specializari Facultatea de la Arad de teologie permite acest lucru?

1 răspuns:
| xssbana a răspuns:

Buna. Din cate vad pe site-ul facultatii scrie ca au doar program de teologie pastorala. Astfel nu stiu cum ar fi posibil pentru o fata sa urmeze programul asta respectiv sa profeseze in invatamant ca profesor de religie (de exemplu la facultatea de teologie din Bucuresti exista un program de teologie didactica care este specific pentru formarea de profesori de religie).