| anonim_4396 a întrebat:

Astazi, de 8 martie, toate fetele au primit flori, numai eu nu am primit nimic. In clasa fiecare avea cate 4-5 flori primite, pe holuri la fel...sunt atat de satula, atat de suparata, atat de dezamagita de viata asta. P. S: Sunt fata de 1.47, grasa si urata.

7 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Nu face mare caz de asta, va veni si timpul tau, dar esti sigura ca le avea primite ci nu si le-au luat singure? Ca unele au o imaginatie mai bogata.
Fi calma si nu te mai supara din asa ceva, pentru ca nu merita! Trebuie sa recunosc ca asa eram si eu in clasele 1-8 ridiculizata si lasata deoparte dar am continuat sa merg trecand peste ei, si facandu-ma ca nu au existat. O sa fie mai bine.>big grin

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Draga mea, tragedie este să ai doi copii şi să nu ai ce pune pe masă. Asta trece. Nu ştiu câţi ani ai, dar va veni şi vremea ta...la vârsta asta oamenii sunt foarte superficiali şi nu se uită la altceva decât al exterior. Tu lucrează interiorul până atunci. Stai calmă, fiecare persoană are ceva frumos! happy

| Pupily92 a răspuns:

Esti grasa, urata, 1.47...asta nu conteaza.conteaza ce fel de caracter ai si daca esti de gasca happy am o prietena grasa si e foarte populara.toata lumea o place(mai putin baietii) va veni si randul tau.pe strada ta va fi soare.toata lumea te va invidia.
PS:urat nu e nimeni! fiecare e frumos in felul lui, dar toti vedem cu alti ochii.vei gasi persoanele care te vor vedea frumoasa si vor gasi in tine o fata super.

eu de exemplu am primit doar 2 flori.si am multi amici. cei mai multi sunt baieti(fetele nu-mi prea plac ca sunt f barfitoare si invidioase big grin ) si pentru asta nu-mi fac grijihappy
urat din partea colegilor tai.trebuia sa dea flori la toate fetele din clasa happy

| JustMusic a răspuns:

Nu conteaza ca esti grasa si urata nu cred toate fetele sunt frumoase in feluri diferite cel mai mult conteaza caracterul pe care il ai, nici eu nu slaba sunt tot grasa si cei mai multi prieteni de ai mei sunt baieti datorita faptului ca sunt prietenoasa, unele fete nu ma suporta ca de ce ma plac pe mine baieti ca ele sunt slabe si frumoase si de astea. dar tu nu trebuie sa fi suparata vei primi si tu, esti prea severa cu tine, findca baieti au fost nesimtiti si nu tiau dat si tie flori nu trebuie sa te supere asta.
P. s nu trebu9ie sa pui la suflet toate nimicurile astea, o sa te afecteze si mai tare daca tu esti rea cu tine insuti si nu vezi frumosul din tine si daca ei nu se schimba ignorai nu merita suparare ta pentru ei treci peste ei priveste inainte. pa

| believe a răspuns:

Cu timpu, totu se va schimba, insa daca tu nu esti multumita cu tine insati-incearca sa faci macar o mica schimbare! cat despre flori, nu acorda atita atentie, viitoru va fi a tau!

| vladutzzz_2456 a răspuns:

Nu ai de ce sa fii dezamagita! Doar pentru niste flori si cateva persoane nesimtite?
Ignora'i si incearca sa te prefaci ca nu'ti pasa! Si sa nu te mai autoevaluezi asa cum ai facut'o mai sus! Nu aspectul fizic este totul!

| elamit a răspuns:

Stai linistita ca nici eu nu am primit nimic, cine te iubeste va fi lange tine macar un "te iubesc" si e de ajuns. te pup la multi ani