| Razviiiiiiiiii a întrebat:

Astazi la ora de sport, i-am dat telefonul colegei mele sa il tina ca ea oricum nu face niciodata sport.Ma rog...era inchis si proasta a incercat sa il deschida bagand codul PIN de 100 de ori. Dupa ce l-am luat inapoi cand sa deschid telefonul imi spunea cod PIN blocat si imi cerea codul PUK, eu tot bagam PUK-ul da nu era cel corect, am bagat si eu 0000000 pana nu ma mai lasat dupa aia am bagat codul PIN si dupa ce am bagat de 2 ori PIN-ulimi spunea ca cod PUK blocat, mai ai 8 incercari.Am auzit ca trebuie sa dai mesaj la nu stiu ce numar de la orange ca sa iti bagi nr de tel si iti da un PUK nou si dupa aia bagi codul PIN si gata problema. Da faza ii ca nu stiu la care numar si nici nu stiu ce sa fac.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| VanillaBear a răspuns:

Http://www.orange.ro/......im-ro.html

Deci mai pe scurt trebuie sa te duci la un Orange shop si pe viitor sa ai grija in mainile cui iti lasi telefonul :)

xoxo Vanilla