mumoasa
| mumoasa a întrebat:

Astazi vorbeam cu o prietena si m-a intrebat daca exista vreun program care sa iti spuna cum se pronunta diferite cuvinte in englezalaughingExista asa ceva?straight face

20 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Te iubesc, pe bunehappy! Scuza-ma ca am deviat de la subiect, dar deja ai primit raspunsul.

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Da aici http://translate.google.ro/ si dai acolo dupa ce ai scris cuvantu si iti pronunta :)

| Ea12345 a răspuns:

Este si pe Google Translator.Intri din stanga sus si introduci cuvvantul in roaman.Traducerea in engleza o vei putea asculta dupa.

| DeNyyy a răspuns:

Da.de exemplu pe google translate scrii cuvantul in romana ti-l traduce in engleza iar apoi in staga cuv. arata ceva. apesi acolo si iti pronunta. succes

| Frogie a răspuns:

Http://www.ivona.com/ Scrii ce propozitie sau cuvant vrei!

| AvalohAlyn a răspuns:

100% exista.Nu mai stiu adresa exact dar cautand pe google gasesti sigur.

| Avril:x a răspuns:

Am dat peste asa ceva inatmplator cu cateva luni in urmathinking
Cauta pe google ceva de genu "traduceri google" si trebuie sa fie pe acolo un patratel cu o imagine prekum un volum si da click acolobig grin

byekisskisskiss

| Tanii a răspuns:

Bună! Desigur că există. Sunt 2 variante. Prima - intri pe www.google.ro și te duci la " Traducere ". Acolo selectezi limbile. După ce ai realizat toate astea, apeși pe „ Ascultă ".
A doua cale este să intri pe http://www.ivona.com/# și să selectezi țara. Îți alegi o voce, scrii textul corect cu diacritice și dai „Play". Uite diacriticile : ă, î, â, ț, ș. Sper că ți-am fost de ajutor. O zi bună! [:

| RainDrop a răspuns:

Google translate, cel de la iphone, dictionarele laughing

| pacman a răspuns:

Merge si cu google translate scrii un cuv in engleza si in fata lui apare un difuzor apesi pe el si iti pronunta cuvantul sau poti intra aici http://say.expressivo.com/

| cd92 a răspuns:

Descarci programu asta de aici http://www.filehost.ro/100774/Profu_de_Engleza_rar/ il dezarhivezi, il deschizi si pe undeva trebuie sa scrii cuvantu pe care vrei sa il pronunte programul;)

| Pisycutza_8903 a răspuns:

Http://translate.google.ro/? hl=ro&tab=wT#ro|en|cal, dai pe difuzor si asculti pronuntia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista laughingexista chiar si cu accentul din alte tzari cand pronunta vreun cuvant in limba engleza, dar nu mai stiu site-il dar s-ar putea sa gasesti daca cauti pe google

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am gasit cevaamuzant pe tema asta. dar e porcarie, daca vrei sa te amuzi intra pe translate ala de pe google si o sa vezi. daca nu cauta pe:macmillan.succeshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am gasit ceva amuzant pe tema asta. dar e porcarie, daca vrei sa te amuzi intra pe translate ala de pe google si o sa vezi. daca nu cauta pe:macmillan.succeshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca exista. Ma gandesc ca da.

| Madalin_6982 a răspuns:

Da exista intri pe google si dai la translate sus in dreapta iti scrii acolo ce vrei apoi iti pronunta.

| alinadiana98 a răspuns:

Da exista. Acolo sus la Google unde scrie imagini, videoclipuri scrie si traducere. Si scrii ce vrei. Iti traduce si iti spune cum se pronunta. http://translate.google.ro/? hl=ro&tab=wT#