| Itp_Mihai_1997 a întrebat:

Hey,exista vreo prescurtare la "se pronunta" ca ex. cum se pronunta anumite cuvinte in engleza? Funda si mersi happy

Răspuns Câştigător
| Asian a răspuns:

Se pron

2 răspunsuri:
| Fiorella18 a răspuns:

Pescurtarile nu fac parte din limba romana. Poti folosi prescurtarile atunci cand iei notite la scoala sau cursuri, pentru a reusi sa scrii mai repede dar nu le poti folosi la un examen, de exemplu. Si nu exista o prescurtare pentru un cuvant anume, tu prescurtezi cum vrei si iti este mai usor, doar o faci pentru tine. Acum daca prescurtezi prea mult, s-ar putea sa nu mai intelegi ce ai scris laughing

| DannyFlorry a răspuns:

Se pron happy sper ca te-am ajutat! kiss