| Ana-Maria94 a întrebat:

Ati citit cartea Focul Iadului de John Saul? daca da, ce parere aveti? cum este?

2 răspunsuri:
| xjustfearless a răspuns:

Daca citesti mai multe carti ale lui Saul ai un sentiment de deja-vu dupa prima citita.
Mi se pare că are un stil uşor şi rapid de citit.
CHNUIESTE-I PE COPII este prima sa carte, chiar foarte buna, dar cele mai complexe sunt CEI NEIUBITI, SE ARATA FURIA OARBA, ROIUL si AL DOILEA COPIL. astea patru sunt extraordinare! mie mi-au placut cartile lui datorita suspansului ce ti-l provoaca aproape de sfarsitul cartii, elementul care m-a si facut sa nu las cartea din mana pana la sfarsit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte reusita cartea, la fel si celelalte pe care le-am citit 6 pana acum, dar merita citita, te tine in suspans si se citeste repede. nu reuseam sa las cartea din mana.