| croissant a întrebat:

Ați schimbat camera de la telefonul mobil la un service? Cât a durat? Am meu este spart, camera din spate și când fac poza iese blurata.

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Depinde și ce telefon e, daca e Samsung și te duci într-un service autorizat, știu că era reparația într-o oră
Iar dacă te duci la un alt service, între câteva zile și chiar o săptămână, in funcție de aglomerare, pierse pe stoc ș.a.m.d.
Ai grija totuși.Eu am pățit cu ăștia de la service no name sa îmi pună display la telefon și îmi stricase camera.
Așa că ori îl repari la un service autorizat, ori îți iei altul.
Bafta!

3 răspunsuri:
| croissant explică:

Al meu*

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat sunt de aglomerati si la cate zile te programeaza. Dar asta poti afla numai intreband in acel centru de reparatii.
Mai depinde si daca au acel tip de camera pe stoc, ca de nu-l au, il comanda si dureaza inca 1-2 zile pana soseste comanda, ca sa ti-l poata schimba.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ăla e momentul când trebuie sa schimbi telefonul că nu cred că merită schimbatul