| nicusor123 a întrebat:

Acum ceva timp mi.am scapat telefonul pe jos si s-a spart ecranul dar inca merge bine.Am intrat in la camera foto sa fac o poza si am schimbat pe camera din fata si s-a intunecat ecranul si a aparut mesajul camera nu raspunde si se inchide, cred ca este de la ecran pentru ca cea de pe spate merge dar problema e ca nu pot sa mai schimb pentru ca atunci cand apas pe camera foto nu apuc sa apas butonul de schimbat pe cea din spate ca se inchide.A ramas blocat pe camera din fata, ceva idei de rezolvare preferabil fara resetarea telefonului si nici nu imi permit sa schimb acum displayul.

Răspuns Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Se pare ca ai nu numai ecranul s-a spart, dar si camera s-a defectat.
Din pacate, am o veste proasta pentru tine: probabil cel mai indicat este sa dai telefonul pentru piese si sa ceri alta + o diferenta de pret, la nevoie. Pentru componentele ramase intacte (?) poti primi un telefon BUN cu taste, eventual ceva slabut cu touch screen.
Iar cand vei mai avea bani, iti vei cumpara un alt telefon, dar CU HUSA protectoare impreuna.

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Du-l telefonul la un service autorizat de reparatii sa vi-p schimbe displayul! A intrat aer in ecranul spart si de asta s-a intunecat!

| tehno125482 a răspuns:

Frate nicio idee!
s-ar putea sa trebuiasca sa schimbi tot telefonul!