| cristianorudi7 a întrebat:

Avem la scl un fel de proiect: de exemplu cand noi ne certam intre noi sau nu ne intelegem, sa zicem clasa noastra sau prietenii nostri, sa vina cineva de varsta noastra si sa ne spuna ceva astfel incat sa nu ne mai certam, sa ne calmam. puteti sa imi dati exemple de astfel de lucruri pe care le poate spune persoana aia? multumesc mult+++funda

3 răspunsuri:
| alexa007 a răspuns:

Sunteti in aceeasi clasa, trebuie sa fiti uniti si sa va ajutati unii pe altii

| zalisa a răspuns:

Ca sa poți explica trebuie să știi subiectul neînțelegerii.
încerci să o aplanezi, să convingi și pe unul și pe celălalt că nu se merită să se certe, etc.

| Ghost_2224 a răspuns:

Sunteti colegi, mai aveti putin pana cand terminati.Trebuia sa fiti prieteni si sa va amintiti cu drag de anii de scoala, nu de certuri si batai. Sper ca te'am ajutat... funda?