| BlueEyes_2305 a întrebat:

Aveti vreo idee ce pica la BAC la romana 2012 la partea a III-a?.Eu am auzit ca ar pica poezie de Eminescu. Aveti ceva surse careva? Hai, contribuiti ca aici ne ajutam reciproc.
Va rooog

7 răspunsuri:
| ZaKid a răspuns:

Metodologia?

| serafina93 a răspuns:

Eh, la poezie ma gandesc si eu ca de cand ma stiu nu am vazut poezie la bac la sub III. dar cine stie? si la bacul olimpicilor(anul asta) si parca si in ultimii 2 ani tot caracterizare a picat. nu ma astept sa pice si acum... cred ca poezie va cadea sau romanthinking nu stiu crying tot ce stiu e ca va fi greu, sa speram ca o sa avem noroc happy

| dianadiana18 a răspuns:

Si eu tot de poezie am auzit.

| dianadiana18 a răspuns:

Vad ca la romana ai auzit cat se poate de bineelove struck
la istorie, nimic?

| Andreea_Georgi-anaa_1993 a răspuns:

Anul trecut nu a cazut caracterizare a cazut o drama si acunu asta a fost caracterizare sper s apice iar caragiale

| blossom_8377 a răspuns:

Avand in vedere ca poezie nu a mai picat de mult timp cred ca asta va fi la sub III.sau incadrare la caragiale pentru ca au dat caracterizare si anul trecut in iulie si la sesiunea speciala din mai, 2012.

| Andreea_Smerea_1993 a răspuns:

Este posibil sa pice o scrisoare pierduta gândiți-va ca este anul lui caragiale se împlinesc 100 de ani de a moartea lui...si a fost un mare dramaturg roman! mult succes