| xristi912 a întrebat:

Aveti vreo lista de animeuri cu dragoste si magie(cat de apropiate de zero no tsukaima, daca l-ati vazut)? Ma intereseaza sa le aibe pe ambele din plin.

8 răspunsuri:
| BlueBird a răspuns:

Romeo si julieta
Naruto ( e super chiar daca nu e cu dragoste)

| larysuca_2206 a răspuns:

Kiss x sis ii asemanator mie mi-a placut mult iubire are din plin mai putin cu magia dar inceraca ii super si daca nu gasesti incearca pe http://www.animefreak.tv/ sper ca te-am ajutat fundita pls :*

| larysuca_2206 a răspuns:

Mai este si animeul Soul Eater care ii cam la fel big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu doar cateva; Magical Pokan, Strike Witches, cam atatea stiu eu. Sunt cam putine animeuri.

| Lovepets a răspuns:

Poti incerca "Ao no exorcist"

| maria99999 a răspuns:

Special a
este vorba despre un grup de studenticei mai buni din scoala la ori ce invatat, sport, karate, la absolut ori ce si Hicari este mereu pe locul 2 deoarece Takishima o intrece mereu el se indragosteste de ea ier Hikari nu isi da seama iar el o provoaca la tot felul de concursuri la care el mereu castiga iar el mereu spune ca dc el castiga Hicari trebuie sa fie a lui pentru o zii e fain si sunt niste faze de te razi cu
lacrimi
2) hiiro no kakera
este vorba despre o fata Tamaki care vine in vizita la bunica sa acasta afla ca este o viitoare printesa Tamayori l fl ca bunica sa, deoarece sangele de printesa nu s-a trezit complet aceasta este fara puteri iare cei cinci gardieni insotesc peste tot iar unul dintre gardieni Takuma se indragosteste de Tamaki si tamaki de el dar Takuma afla ca in el doarm un demon foarte pericolos care vrea so omoare pe Tamaki, bunica lui Tamaki o inchide pe Tamaki ca sa nu se mai poate vedea cu Takuma pentru an nu fii in pericol iar un grup Logos incearca sa fure artefactele care il pot trezii pe Onkirimaru pentru ai lua puterea dpa ce bunica lui Tamaki o murit sangele de printesa Tamayori s-a trezit iar cei cinci gardieni au evoluat pana la forma suprema si au luptat pentru sigilare lui Onichirimaru si pentru ei invinge pe Logos
3Vampire knight
este vb de o fata Yuki Cross cea mai veche amintire de cand era mic ese ca in ruma cu 10 ani a fost atacata de n vampir iar apoi a fost salvata de altul Kaname Kuran, dupa 10 ani Yuuki a devenit protectoare a vampirilor Kaname a devenit conducatorul unu grup de vampiri de elita in academia Cross alaturi de ea este sh Zero Kiryu care desii este un vampir el ii uraste deoarece acestea iau loat tot ce avea el mai drag si este hotarat sa ii extermine dar Yuuki este indragostita de Kaname inca de acum 10 ani de cand a salvat-o iar Yuki pentru Kaname este tot ce nonteaza dar Yuki desi il iubeste pe Kaname incet incet incepe sa simta cv si pentru zero iar zero pentru ea iar dc vrei sa vezi...
Aishiteruze Baby - Romance, drama, slice of life, comedy.
Itazura na Kiss - Romance, comedy, drama, school.
Clannad + Clannad: After Story - Comedy, drama, harem, romance, school, slice of life
Kimikiss Pure Rouge - Comedy, romance, school, slice of life.
Air - Drama, romance, slice of life, supernatural.
Nodame Cantabile - Music(clasica), comedy, romance, school.
Lovely Complex - Comedy, romance, school.
Toki wo Kakeru Shoujo - Adventure, drama, romance, sci-fi, slice of life.
Peach Girl - Drama, romance, slice of life, school.
Ghost Hunt - Comedy, mystery, horror, supernatural, ceva romance.
Toradora - Comedy, romance, school, slice of life.
Myself; Yourself - Drama, romance, school, putin comedy.
H2O: Footprints in the Sand - Drama, harem, romance, school.
True Tears - Drama, romance, school, comedy.
Ginban Kaleidoscope - Romance, sport(patinaj), drama, comedy.
Nana - Drama, music, romance.

Ok cred ca deja am scris prea multe. Daca mai doresti si alte recomandari dai mesaj. Have fun watching.

3Vampire knight
http://www.desenesianimeonline.info/pretear

Lumea este in pericol.
Cavalerii Leafe cauta o fata cu puteri de Preater, pentru a putea salva lumea de Printesa Dezastrului.
O gasesc pe Hiromi, o fata cam neindemanatica.
Ei trec impreuna prin mai multe aventuri, pline de suspans.
Exista si dragoste, si desigur comedie.
Sper sa iti placa.
Vizionare placuta!

3.Vampire Knight & Vampire Knight Guilty.
Un anime exceptional, pe mine m-a emotionat pana la lacrimi.Este vorba despre o academie in care sunt doua clase, una de vampiri, una de oameni. Aici este o poveste despre un baiat care devine vampir desi el uraste vampiri, despre o fata care isi petrece viata ca fiind om apoi afla ca este vampir si despre fratele ei. Nu iti zic mai mult pentru ca altfel nu mai are farmec. Vampire Knight Guilty este continuarea.
5.Romeo X Juliet
Este diferit de carte insa foarte frumos, la fel actiune plus o poveste de dragoste.
5. Nana (cred ca ai auzit de el ca este cunoscut la cat e de frumos; d)
Alte anime, pai acum ma uit la Itazura Na Kiss un anime genial, despre o fata si un baiat, un baiat super istet iar fata cam prostuta, nu iti dezvalui...

| mytsgun a răspuns:

Xristi ai putea sa incerci zero no tsukaima le gasesti pe anime nolimit are si dragoste si magie mai e kiss x siss ai mai putea incerca ichigo100% nu e cu magie da e grozav sper ca te-am ajutatlove struck