| DavidutzAgache694 a întrebat:

Azi la ora de sport am făcut handbal.Doamna m-a pus în poarta sa apar și eu zic ca m-am descurcat destul de bine(nu prea mi am luat goluri).La sfârșitul orei m-am dus la profesoara și am întrebat o dacă am făcut bine în poarta și ea mi-a spus într-un fel nervoasa ca colegii mei mi-ai făcut bataturi(am niște colegi care chiar arunca tare și bine). Întrebarea mea e ce a vrut sa spună profa când a zis ca mi-au făcut bataturi? Colegul meu de banca a spus ca de fapt înseamnă că am fost praf și un alt coleg mi-a spus ca mi au înroșit mâinile.Pe cine sa cred?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Probabil a vrut sa zica ca colegii tai au aruncat atat de tare cu mingea incat ca sa o opresti tu, a trebuit sa faci bataturi in palme!
un raspuns de altfel de om (profesoara ta) fara prea multa carte happy
ce exprimare este aceasta cand un elev de-al tau te intreba -doamna cum m-am descurcat astazi?, ea putea raspunde" -te-ai descurcat bine!" sau "-nu a fost atat de bine pe cum crezi!"
Adica un raspuns mai elegant, nu unul de mahala, in fine!

| DavidutzAgache694 explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc ca mi-ai raspuns

| Simpatic a răspuns (pentru DavidutzAgache694):

Nu ai pentru ce!
acesta este scopul acestei platforme, unii pun intrebari si altii raspund