| Aly359 a întrebat:

Azi-noapte am avut un vis foarte ciudat : eram doar cu mama acasa si ea era la bucatarie, iar eu in camera mea. Era noapte ( seara ). Cand ma uit la un geam, din intamplare, vad in spatele meu figura unui demon tip, iar apoi prind incredere in mine si ma mai uit odata la geam, iar atunci vad famtoma unui om tot in spatele meu. Atunci, sunt aruncata in pat si cineva incearca sa ma stranga de gat si nu mai am putere in picioare. Strig de 2 ori ajutor si nu-mi raspunde nimeni. Ce inseamna acest vis? Sincer mi-e frica si sa ma mai culc pentru ca in fiecare noapte am cate un cosmar : visez ca-mi mor parintii, ca se despart, ca intra criminali in casa. Ce sa fac? crying

Răspuns Câştigător
| TeQui a răspuns:

Stai calma nu e nimic grav happy ai avut doar un cosmar... data viitoare cand te culci spune o rugaciune si nu vei mai avea nici un cosmar happy asa pateam si eu dar acum zic o rugaciune PS : sa nu uitihee hee Nu ai de ce sa te sperii 1. nu exista fantome 2. Demonul era de fapt dracul si 3. Un vis e doar un vis ca sa te sperie happy sper ca te-am ajutathappy PS : nu te speria de drac el asta vrea laughing fii curajoasa ok happy

8 răspunsuri:
| Anny1 a răspuns:

Nu ar fi rau sa te duci repejor la o manastire pentru c aun preot sa-ti faca ceva slujbe pe tinetongue si ai sa vezi ca nu o sa mai ai, iar daca tot ti`e frica deoarece sentimentu` asta nu trece asa repejor dormi cateva zile cu mama sau cu tatal tautongue, dar eu ti-as spune sa mergi prima data la o bisericawinking si e important sa ii spui preotului ce visezi de astfel ar mai fi bine sa te spovedesti si seara sa spui mereu ''Tatal Nostru.''tongue incearca metodele astea si ai sa vezi rezultatulwinking

| TeQui a răspuns:

Stai calma nu e nimic grav happy ai avut doar un cosmar... data viitoare cand te culci spune o rugaciune si nu vei mai avea nici un cosmar happy asa pateam si eu dar acum zic o rugaciune PS : sa nu uitihee hee Nu ai de ce sa te sperii 1. nu exista fantome 2. Demonul era de fapt dracul si 3. Un vis e doar un vis ca sa te sperie happy sper ca te-am ajutathappy PS : nu te speria de drac el asta vrea laughing fii curajoasa ok happy happy

| lipitoOarea a răspuns:

Nu te mai uita la filme de groaza. straight face

| DragosEsteCuTheAngel a răspuns:

Nu te mai uita la filme horror, carti SF, sau sa citesti prostii de alea pe net. Du-te cu mama si cu tatal tau la o Biserica si vorbeste un pic cu preotul. Crede-ma, te va ajuta. FUNDA?

| Aly359 explică:

LipitoOareaLoV3GogU - nu ma uit la filme de groaza. Bine m-am uitat dar am incetat. Cred ca visul meu are legatura cu ce am spus eu zi de zi si anume ca parintii mei sunt inexistenti pentru mine, pentru ca in vis tata nu era prezent si nici mama pentru ca, dupa cum am spus am strigat ajutor dar nu m-a ajutat nimeni.

| mititicataceascumpa a răspuns:

Si eu visez urat nuaptea gen oameni fantoma monstrii de gelatina dar incearca ca peste zii sa nu te mai gandesti la acel vis la mine functioneaza

| F3f3 a răspuns:

Sa nu te mai gandesti la asta, deoarece ii doar un vis happy eu am avut cosmaruri mai ceva de cat astea, nu te mai gandi la asta, inainte sa te culci gandeste-te la altceva si nu iti mai aduce aminte de asacv happy