| Choasmakerangel a întrebat:

Ba fratilor am 18 ani si nu ma inteleg deloc cu tata, seman mai mult cu mama...mai mult de totrolling on the floordupa cum am spus,sunt major,imi castig si bani i mei si cu toate astea tot ma tocane la cap, sa iau permisul ca stie el ca e bine, ca nu stiu ce.Frate,nu vreau sa conduc,nu imi place si daca ii zic incepe sa ma jigneasca sa faca scandal si sa ma ia la misto, am vrut sa-mi fac un tatuaj."Nu-ti face tatuaj alexe ca te faci de ras" si cu piercingul aceeasi poveste ca rade lumea de mine si el tine la imaginea lui, nu ma intereseaza ce crede lumea atata timp cat eu ma simt bine si nu-mi face nimeni statuie cand mor.Lui ii place fotbalul,eu n-am o treaba cu el, ascult rock si hip-hop"asculti muzica de nebuni", sunt un tip linistit..sunt genul ala de baiat care isi vede de treaba lui si nu deranjeaza pe nimeni(am avut mult de pierdut din cauza asta)el imi spune mereu "fii si tu mai smecher "sau fii si tu mai bengos ca uite-l pe cutarica a lu' xulescu ce smecher e" el nici in ziua de azi nu stie ca fumez si cu toate ca daca ar afla nu vad unde dracu ar fi problema, am 18 ani si fumez pe banii mei,cred ca mai de graba nu ii e de sanatate ci de faptul ca rade lumea de el,atata timp cat nu deranjez pe nimeni si traiesc cum imi place nu vad unde ar fi problema, pur si simplu m-am saturat dracu de el, nu ai cu cine purta o discutie.Mai e cineva in situatia asta?

1 răspuns:
| capoi a răspuns:

Da. sunt in situatie apropiata. doar ca eu nu fac lucruri ca sa primesc atentie. Frate, din ce motiv fumezi? Singurul motiv pentru care ai inceput a fost sa arati ca esti cumva, sau pentru ca te-a convins cineva. Nu ai nevoie de fumat, piercing sa iti faci doar daca crezi ca iti sta bine. nu ca sa te dai jmk ca ai piercing.
La fel cu tatuajul. eu vreau sa imi fac tatuaj cu heartagram (sigla unei trupe) (si eu ascult metal) Si te rog eu. nu mai spune ca asculti rock. Direct cand cineva spune ca asculta "rock" se vede ca o face doar sa se dea interesant.
Metal e ce asculti. Nu rock. Rock e ala vechi. din anii 80-90
Si daca tot iti faci bani singur (si eu fac asta) si te certi cu parintii (in aceeasi situatie sunt) ai 18 ani frate, la fel si eu. Daca nu iti convine muta-te. Asta e ce vreau sa fac eu. de aia am inceput sa strang bani pentru asta. Exista garsoniere. care sunt destul de ieftine de inchiriat. in jur de 100$ la luna.
Deci 1. Nu fuma doar ca sa te dai cineva. Fii matur.
2. Tatuaj sa iti faci doar ceva ce inseamna mult pentru tine
3. piercing arata ciudat rau. Nu e nici "hot" si nici nu te face sa pari om mare. te face sa pari un copil frustrat
4. Daca tot spui ca faci bani singur. si ai "job" atunci muta-te