| andi a întrebat:

toata lumea fotbalul sus fotbalul jos. aveti ceva de castigat daca tot iubiti fotbalul? ce va iese din treaba asta? eu unul nu imi place fotbalul de nici o culoare, o mai fi cineva ca mine?

15 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Mi-e nu imi va placea niciodata fotbalulwinking Consider ca este o pierdere de vreme sa tot te uiti la asa ceva.happy Acum fiecare cu gustul lui big grin

mlm
| mlm a răspuns:

Nici mie nu imi place acest sport, prefer orice numai de fotbal sa nu aud, dar sint si persoane care ador acest sport si trebuie sa le respectam dorintele.

| Parintele a răspuns:

Nu-mi place fotbalul.

| selef a răspuns:

Nu-mi place fotbalul, dar cate o miuta amicala cu prietenii pentru miscare tot mai fac.

| dyanna a răspuns:

O da fratioare! nu esti singurul! nici mie nu-mi place fotbalul. nici sa-l joc, nici sa-l privesc. mi se pare total aiurea si infantil cum atatea si atatea persoane se bat din cauza acestui sport. dar nu am nimic cu cei care joaca sau carora le place fotbalul. gusturile nu se discuta. mie imi place tenisul si inotul. mi se pare ca fotbalul instiga la violenta.

| MadNNNeS a răspuns:

Ca 2 are dreptate castigi mandrie fata de rivali.

| ka2 a răspuns:

Inseamna ca nu esti microbist. Ce castigi? Te referi la bani? Nu castigi bani! In schimb eu am castigat multa, multa satisfactie atunci cand Steaua ridica Cupa Campionilor, sau cand a jucat o finala cu Milan, sau semifinale UEFA, si sunt multe, multe altele. Cred ca intrebarea (si acum o sa-i enervez pe rivali big grin ) era pusa corect asa: voi rapidisti, dinamovisti... ce castiguri aveti din asta? (ei nu au satisfactia meawinking )

| Ella_6365 a răspuns:

Mie-mi place. si nu vad de ce nu mi-ar place, e pur si simplu ceva la care te uiti la televizor. bine, cand esti pe teren ai o senzatie... ca si cum i-ai ajuta pe cei de pe teren daca le ridici moralul... fotbalul este frumos, mie imi place sa ma uit chiar daca sunt fata

| maad08 a răspuns:

Ooo... da:X ador fotbalul. Şi să ştii ca aici e vorba de gusturi. Daca ţie îţi place ceva anume şi altuia nu- i place... nu înseamnă că acel lucru e urât, ci doar că nu i se potriveşte ceva anume, persoanei respective. Mie una îmi place foarte mult fotbalul, deşi sunt fată:X, ba chiar am Şi un fotbalist preferat:Kaka'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa, si?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sigur nu ești în lume singurul care nu îți place acest sport.
Mie îmi place să joc fotbal, nu să urmăresc meciurile.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eclar ca nu-l intelegi si ca nu-l joci? Pe mine ma fascineaza imprevizibilul din el, infinitatea variantelor in acelasi moment continuat de momentul de inspiratzie proprie pusa totusi in slujba interesului comun...asta il face unic! Sigur ca-mi plac toate sporturile ce implica sfera si desi nu e cel mai corect si nu reflecta tot timpul cea mai obiectiva ierarhie a valorilor, e clar cel mai ispititor...Clar ca niciodata un raspuns rapid gen idee principala nu va fi suficient pentru a argumenta un hoby sa nu zic un mod si un scop de a trai...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai de mine...inteleg sa nu fii lesinat dupa fenomenul asta,, dar sa judeci totul ingust prin prisma unora care nu fac cinste fotbalului, unor situatii urite din el, ca si cum celelalte optiuni ar fi perfecte fara pata si zbircitura stiind ca doar ISUS a fost si este perfect, chiar ca numai elegant nu poate fi raspunsul! te-ai gindit ca daca nu intelegi un fenomen pe care nu doar ca nu-l practici, ci esti impotriva lui prin definitie nu inseamna ca nu e abordabil de catre altii care pot sa-l inteleaga sau il practica? fotbalul aduce satisfactii dar si bani unora ca in orice domeniu. orice sport sau activitate are doza lui de utilitate, trebuie sa aiba cadrul receptiv corespunzator...scuze,va respect, dar nu va inteleg niciodata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti singuru care uraste fotbalul
Jos cu fotbalul!
Sus cu Wrestlingul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de ACORD CU TN andi totata lumea are ceva cu fotbalu ata
fotbalu e pentru prosti