supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Baieti, pe voi va afecteaza faptul ca femeile nu mai poarta rochii zilnic? Citeam un blog si tipul zicea ca ati devenit fuckboys pentru ca femeile nu mai sunt feminine. Mai jos, spunea ca femeile au o igiena mai precara decat voi si ca voi petreceti mult mai timp in oglinda decat femeile, ca sunteti mult mai spalati si parfumati, ca aveti parul mereu aranjat etc si de asta preferati voi salata de fructe. Ca mai bine aveti 10 fructe nespalate decat una, ca nu puteti avea incredere si o relatie de lunga durata cu o femeie care nu stie sa se machieze si sa puna o fusta si-un pantof.
Ce parere aveti? laughing))))))

Si cat petreceti in oglinda? Ca eu n-am vazut tipi prea aranjati la viata mea.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate se referă la feministele care își lasă par sub brat? care au parul scurt? poarta haine de bărbăti? da ce relație sa ai cu o asemenea femeie-bărbat

https://www.youtube.com/watch?v=kGq6Nb759I4

| supadeceapa explică (pentru RAY):

Nu, se referea la femei in general. spunea ca el nu vede femei stilate pe strada, ca numai in Bucuresti femeile sunt aranjate si le pasa de felul in care arata

| aXy99 a răspuns:

Nu imi place sa ma dau cu prostii imi par, al meu sta destul de bine si fara sa folosesc o mie si una de chimicale, de aranjat ma aranjez pentru a arata decent, cel putin cand ies undeva, cand sunt acasa, nu prea imi pasa. laughing
Articolul e exagerat. Cu totii petrecem timp in oglinda, e normal, unii mai mult decat altii.
Igiena ar trebui sa aiba ambele sexe.
Femeile nu vor fi niciodata mai putin aranjate decat barbatii, cel putin nu per total, exceptii exista.
Nu inteleg treaba cu salata de fructe, e irelevanta si 'out of context'.
La faza cu machiatul, fiecare face ce vrea, unele fete arata mai bine nemachiate sau cu un machiaj foarte subtil decat pline de glet.

| aXy99 a răspuns:

Ce inseamna 'fuckboy' si ce treaba are cu faptul ca femeile nu mai sunt la fel de feminine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare că le sta mai bine în blugi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" o femeie care nu stie sa se machieze si sa puna o fusta si-un pantof." - mai rau e cand barbatii fac asta