| Cristina_3547 a întrebat:

Baieti! Va place sa primiti complimente de la fete? Ce fel?

Va place sa faca ea primul pas sau voi?

Si inca ceva Ce v-ar placea sa primiti cadou de la o amica? Asa, un detaliu

3 răspunsuri:
| UPT a răspuns:

Da, logic ca ne place sa primim complimente...
Despre cam orice, in special despre barbatia noastra (si nu te gandi neaparat la instrument)
Sa faca ea primul pas este chiar incitant pentru noi. Baietii viseaza sa le faca o fata "avansuri".

Inafar de o partida buna la prima intalnire? thinking pai... unii prefera flori, altii lucruri practice, gen portofel, breloc, sau un set de birou... depinde de baiat.

| TheWiseOne a răspuns:

Personal. ador complimentele venite de la fete cand se refera la inteligenta sau aspectul fizic, ce-i drept, doar cele spuse din inima care-s foarte rare.

Depinde. in general noi primul pas, ne place sa cucerim noi, nu sa fim cuceriti, dar sa ni se dea de inteles ca..."fata e libera" si are rost sa ne zbatem putin.

Cadou. depinde de personalitatea fiecaruia, bratari (late si groase din piele), un medalion ce poate fi purtat la un snur gros, o carte, o bricheta mai interesanta (zippo), chiar daca nu fumez, chiar si un briceag mai de calitate. depinde de persoana.
Unii ii faci foarte fericiti si cu o sticla de bere, pe altii nici c-o masina.

| Sicmao a răspuns:

Da,ne place sau cel putin mie imi place.Mi-ar placea sa aud de la prietena mea niste afirmatii de genul " ce frumos esti " sau "ce bine te descurci la x ( poate sa fie un sport, exercitiu, joc, orice ). Mie imi place sa fac eu primul pas insa daca baiatul e timid ar fi indicat ca fata sa fie mai indrazneata ca altfel n-o sa iasa nimic si daca iese, o sa fie dupa ceva timp.Pai de la amica cred ca niste bomboane cu ciocolata ar fi mai super. Sper ca te-am ajutat, daca vrei sa stii si mai multe citeste un zodiac si ai sa aflii ce-i place si ce nu si altele.