| vika16 a întrebat:

Bona. Maine am examen la romana pentru finisarea ciclului gimnazial, cum credeti ce subiecte pot fi (de creatie, gramaticaa, ceva concret daca se poate), va rog mult AJUTOR(nu am idee ce sa pregatesk)... sadsad

1 răspuns:
| Quiss a răspuns:

Concret nu stiu ce sa zic, dar iti pot spune ca vor fi cate putin din toate. La prima parte se va axa mai mult pe gramatica, dar va fi si ceva creatie sau ceva de comentat ori la prima vedere. Oricum, daca ai examen maine, cel mai bine e sa te linistesti pentru ca nu mai asimilezi mai nimic pe ultima suta de metrii ci, din contra, te dai mai rau peste cap. Multa bafta!