| MorcovMorcovescu a întrebat:

Maine am examen la romana, credeti ca mai am timp sa invat?

Răspuns Câştigător
| Pricked a răspuns:

Mă doare-n curul ăla sexy de ce crede lumea. love struck.

Totuşi să nu le spui că nu-s gay, că dup-aceea toţi cocalarii îmi vor trimite pm-uri.

15 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Tu, morcovul meu inteligent, nici nu trebuie să înveţi.

O să le f*ţi mintea ălora care-ti vor corecta lucrarea.

Răspuns utilizator avertizat
| Pricked a răspuns (pentru MorcovMorcovescu):

Mă doare-n curul ăla sexy de ce crede lumea. love struck.

Totuşi să nu le spui că nu-s gay, că dup-aceea toţi cocalarii îmi vor trimite pm-uri.

| suffarstar a răspuns:

Cel mult sa repeti esentialul, sau macar putin, eu asa fac mereu, invat pe ultima suta de metri, dar cu conditia sa stingi pc-ul imediat si sa stai 30 de miute fara sa te gandesti la nimic, ca sa iti limpezesti mintea, internetul e un uragan de informatie, apoi sa te apuci sa inveti si sa nu te mai opresti pana pe la 2 dimineata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suffarstar):

Ajuta sa faci yoga inainte?

| suffarstar a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca da.

| Seby90 a răspuns:

Ce sens mai are, nu mai invata. Ne vedem la macdonalds cand o sa imi faci cartofii, bafta.

| ionescuandrada2000 a răspuns (pentru Seby90):

Ha,ha,ha! Eu te votez.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Mereu se gaseste timp pentru invatat.

| sanboss a răspuns:

Te intreb si eu ceva :
Tu poti ingrasa porcul in ziua de craciun ¿

| andreeaaqswdefr a răspuns:

Porcul nu se mai îngrașă în Ajun.În locul tău eu aș închide calculatorul și aș învăța.

| Daniel_Caranda_1989 a răspuns:

Sa iveti nu poate doar sa repeti

| Mateaş_Ionuţ_Daniel_1992 a răspuns:

Nu iti fa griji mari! Da, ai timp sa repeti de prea multe ori toata materia pana maine. Si eu dau examen maine si am o culegere unde am toata materia pe care trebuie sa o stiu. O parcurg pe toata odata in jumatate de ora. Succes!

| SerbanD a răspuns:

Da ai avea timp sa inveti asta daca inchizi calculatorul si nu mai pui intrebari stupide

| Armyishere a răspuns:

Pune mana si uita-te pe teorie macar, la subiectul
I: specii (epic, liric, dramatic) si trasaturi ale acestora.
Subiectul II (cauta pe internet structura argumentativa- formule: In opinia mea/Cred ca/ Consider ca afirmatia "." este adevarata sau nu deoarece.; In primul rand,; In al doilea rand,; In concluzie.) De asemenea la subiectul II poti adauga conectori precum: in plus, pe de alta parte, de asemenea, mai mult de atat. Ai grija ca finalul(concluzia) sa sustina continutul argumentarii si sa fie structurat corect (nu poti spune: In concluzie studiul literaturii este folositor.) Mai degraba spui : "In concluzie, literatura are un rol esential in dezvoltarea noastra deoarece ne dezvolta capacitatea intelectuala si cultura."
Legat de subiectul III, acolo poti fura prin definitii, elemente, actiune si sa tragi de 2 pagini.
Insa, se poate trece si cu 2 subiecte! Doar sa iti dai silinta si sa fii atent la cerinte.
Spor!
Resurse:
http://variante-mate.ro/......-uman-2013
http://www.invat-online.net/
http://invatamromana.blogspot.ro/......tativ.html
http://www.invat-online.net/......r-de-tip-i
Foare mult conteaza si modul de asezare in pagina, sa scrii mai intai pe ciorna si apoi sa transcrii: frumos, fara taieturi, PARANTEZE (considerate semne) si alte aiureli. De asemenea subiectele le notezi cu : 1. si nu 1) sau incercuite etc. Foloseste alineat, pentru fiecare idee (vezi modele rezolvate subiectul II la bac-felul in care sunt structurate acestea).
Sa ne auzim cu bine!

| Verhun_Andreea_Daniela_1997 a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu si eu invat acum pentru maine laughing