| TurnOn a întrebat:

Boona! deci : vreau sa fac ceva in vac! Sa strang bani si sa-i dau de exemplu unor nevoiasi dar ceva mai mic pentru ca daca dau unui grup de copii de aproximativ 50 pers nu ii ajut prea mult dar daca dau unui grup de 10 persoane atunci merge! Nu neaparat oameni ci si animale dar atunci trebuie pentru maxim 5! cryingcryingcryingsad! Imi dati vreo idee?

1 răspuns:
| Pitic a răspuns:

Wow mai exista asemenea oameni care se gandesc sa stranga bani si sa ii doneze cuiva strain fara sa cera nimic inapoi?
as vrea sa contribui si eu nu prea stiu cum safacem thinking
oricum daca te decizi cui sa ii faci donatia eu zic sa nu ii dai banii in mana ci sa iei tu ce crezi ca i-ar trebui de ex daca te hotarasti sa faci donatii pentru adapostrui de animale sa fii sigura ca banii nu vor fi de folos animalelor ci personelor care i-au incasat asa ca, daca iei tu mancar ept acele animale, si tot felul de castroane si lucruri car ele trebuiesc animaelelor va fi mult mai bine, daca te decizi sa ajuti o casa de copii ar fi bine sa le cumperi tu ghiozdanele dulciuri hainute, sunt multi oameni rai ce vor folosi banii pentru ei, asa luand haine si altele nu le vor fi de folos si vor fi date copiilor tongue
Eu zic mai intai sa te gandesti pentru cine vrei sa donezi animale sau. vezi tu vreun azil de batrani, dupa ce ai ales locul unde vor merge banii, faci niste afise, pe car ele vei lipi prin oras, unde vei scrie nr tau de telefon ca personele ce vor sa ti se alature sa te poata contacta, mai scrii si cauza pentru care lupti ( batrani de la azilul x au nevoie de medicamente, sa nu ii uitam pe cei ce au muncit ca noi sa traim frumos acum ) si chesti dintrastea ce sa atraga oamenii cu suflet bun.
Spunele prietenilor tai poate vor si ei sa contribuie, nu prea am idei.
Bafta, sunt mandra de tine.