| bogdan400 a întrebat:

Buma TPU cum pot scapa de petele lasate de acnee, merg la dermatolog de 3 luni si mi-a dat retin a dar nu se vede mare lucru

Răspuns Câştigător
| afurisita a răspuns:

Eu am o cicatrice pe abdomen,si-l folosesc, e fb la mine, sper sa fie si la tine. E mai puternic decat Retin A, stiu sigur. Merita incercat, e recomandat pentru asa ceva! Bafta! sper sa scapi de ele

1 răspuns:
| afurisita a răspuns:

EFECTUL tratamentului cu CONTRACTUBEX consta in atenuarea semnificativa a cicatricilor,creste elasticitatea si supletea lor,uniformizarea culorii in concordanta cu pielea din jur.

Cicatricile indiferent de natura lor,vechi sau recente pun probleme deosebite daca sint localizate in regiunile expuse vederii. O solutie moderna si deosebit de eficace este Contractubex, un preparat be baza de extracte vegetale cu efect antiinflamator,diminua edemul si cresterea exagerata a tesutului cicatriceal, penetreaza in straturile profunde ale pielii, creste fluxul sangvin tegumentar.

Poate fi utilizat pe cicatrici recente dar si vechi produse in urma:
- accidentelor
- arsurilor
- acnee
- interventiilor chirurgicale